Czytających: 1803

IV-liga piłkarska: Pięć bramek w Strzegomiu

Środa, 8 maja 2013, 22:40
Aktualizacja: 22:44
W zaległym spotkaniu 18. kolejki IV–ligi piłkarze AKS–u Strzegom pokonali po meczu walki broniący się przed spadkiem Piast Nowa Ruda 3:2. Strzegomianie wciąż liczą się zatem w grze o III–ligę.

W pierwszej połowie niewiele się działo, jednak kibice zebrani na stadionie w Strzegomiu byli świadkami dwóch bramek. W 32. minucie rezultat otworzył Rogowicz strzelając dla AKS-u, pięć minut później do wyrównania doprowadził Horka i do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 1:1. W drugiej części gry miejscowych uradował Borkowski dwukrotnie wykorzystując rzut karny odpowiednio w 60. i 90. minucie meczu. Rywale grając już w dziesiątkę rzucili się jeszcze do odrabiania strat, ale zdołali tylko raz pokonać stojącego w bramce strzegomian Trawkę. Na listę strzelców wpisał się Osiecki, ale nie zdołał uchronić Piasta przed porażką w stolicy granitu.

AKS Strzegom – Piast Nowa Ruda 3:2 (1:1)

AKS: Trawka, Wiśniewski, Adham, Pospiszyl, Marszałek, Lenio, Buryło, Rogowicz, Dobrowolski, Borkowski, Arendarczyk oraz Radom, Bodniewicz, Matuszak, Kozioł

Piast: Turkowicz, Ulatowski, Pieróg, Osicki, Lis, Polak, Horka, Mika, Bolisęga, Szarek, Kamiński oraz Jaśków, Osiecki, Cichacki, Natkaniec