Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pięciolatki mają nowe sale

Czwartek, 6 grudnia 2012, 12:08
Aktualizacja: 12:09
Autor: red.
Żarów: Pięciolatki mają nowe sale
Fot. red.
Bajkowe Przedszkole w Żarowie ma już drugi oddział dla dzieci pięcioletnich. Do nowego oddziału, który uroczyście został otwarty we wtorek 4 grudnia przyjętych zostało osiemnaścioro pięciolatków. Remont dodatkowej sali, modernizacja szatni, parteru, piętra oraz łazienki dla trzech grup przedszkolnych wyniósł pięćdziesiąt pięć tysięcy złotych.

- Rok 2012/2013 jest drugim rokiem obowiązkowej edukacji przedszkolnej dla dzieci pięcioletnich. Dzięki trafnym i wspólnym decyzjom z władzami gminy Żarów udało się jeszcze w tym roku otworzyć jeden oddział przedszkolny dla pięciolatków i przyjąć do przedszkola dodatkowo osiemnaścioro dzieci. Nowa sala dla tego oddziału powstała w wyniku przebudowy i remontu dawnej sypialni trzylatków na salę dydaktyczną. Powiększono również łazienkę, zakupiono szafki ubraniowe do szatni, wymieniono posadzkę i odmalowano pomieszczenia przedszkola. Bardzo się cieszymy, że ten oddział powstał i możemy objąć edukacją wszystkie dzieci z terenu naszej gminy. Dzięki temu nowa grupa dzieci pięcioletnich może w bardzo dobrych warunkach spełniać roczne przygotowanie przedszkolne i korzystać z coraz lepszej bazy Bajkowego Przedszkola – mówiła podczas uroczystego otwarcia oddziału dla pięciolatków dyrektor przedszkola w Żarowie Elżbieta Wierzyk.

W uroczystości otwarcia nowego oddziału przedszkolnego w Żarowie uczestniczyło duże grono osób zaproszonych. Wśród nich byli: burmistrz Żarowa Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Pudlik oraz radni Rady Miejskiej Żarowa, skarbnik gminy Renata Dawlewicz, przewodnicząca żarowskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Krystyna Domańska, ksiądz Jakub Górski, przedstawiciele firmy remontowej „Budownictwo i remonty Marek Mirek” oraz Rady Rodziców wraz z rodzicami pięcioletnich dzieci

W naszej gminie staramy się w sposób szczególny troszczyć o najmłodszych, ponieważ to właśnie one będą stanowić fundament przyszłej lepszej gminnej wspólnoty. Staramy się opiekować nimi najlepiej, jak potrafimy. Chcemy, żeby wszystkie dzieci czuły się w naszym przedszkolu baśniowo i kolorowo – gratulował burmistrz Leszek Michalak.

Podczas wtorkowej uroczystości zostały również wręczone certyfikaty przyjaciół Bajkowego Przedszkola. Powędrowały one do skarbnika gminy Renaty Dawlewicz oraz przedstawiciela firmy remontowej Mariana Jurkowskiego.

- Często w codziennym życiu człowiek nie jest świadomy, że otrzymuje dużo więcej niż daje i że tylko wdzięczność naprawdę ubogaca życie. W wyjątkowy sposób dziękuję burmistrzowi Leszkowi Michalakowi za to, że po raz kolejny obdarzył mnie zaufaniem i powierzył mi tak ważne zadanie. I za to, że wspieraliście nas w tym przedsięwzięciu i za okazane serca składam serdeczne podziękowania – takimi słowami dziękowała przybyłym gościom dyrektor Bajkowego Przedszkola Elżbieta Wierzyk.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group