Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 479
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zebrzydów: Pięciolecie Stowarzyszenia Krzewienia Trzeźwości w Rodzinie „Jasny Horyzont” w Marcinowicach

Poniedziałek, 2 grudnia 2013, 11:49
Aktualizacja: 11:50
Autor: red.
23 listopada w świetlicy w Zebrzydowie odbyły się uroczyste obchody piątej rocznicy powstania Stowarzyszenia Krzewienia Trzeźwości w Rodzinie „Jasny Horyzont” w Marcinowicach. Pomysłodawcami utworzenia Stowarzyszenia Krzewienia Trzeźwości w Rodzinie na terenie gminy Marcinowice było małżeństwo Zofii i Jana Hatala, którzy zorganizowali grupę ludzi zainteresowanych pomysłami rozpowszechniania i krzewienia trzeźwego stylu życia.

Pierwsze spotkanie członków założycieli składających się z 15 osób odbyło się 15 lipca 2008r. w świetlicy środowiskowej w Zebrzydowie. Przez kilka kolejnych spotkań przyjęto statut, ustalono nazwę Stowarzyszenia „Jasny Horyzont”. Celem stowarzyszenia jest działalność na rzecz społeczności lokalnej w zakresie ochrony i promocji zdrowia, poprzez wszelkie możliwe formy rozpowszechniania i promowania trzeźwego stylu życia, zwiększenia świadomości o skutkach nadużywania alkoholu, zażywania narkotyków i innych środków chemicznych. Podczas spotkania nie zabrakło kwiatów, upominków składanych na ręce prezesa stowarzyszenia Pani Zofii Hatala. W uroczystości brał udział ks. Tadeusz Karasiewicz, ks. Roman Tomaszczuk, Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa, Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Helena Błońska.

Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik życzył Pani prezes owocnej pracy na rzecz innych ludzi, radość i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz zdrowia na dalsze lata działalności. Stowarzyszenie od grudnia będzie miało nową siedzibę, która mieścić się będzie w świetlicy w Mysłakowie. Obiekt jest po gruntownym remoncie zrealizowanym w ramach środków zewnętrznych. To właśnie w Mysłakowie znajduje się największa świetlica na terenie gminy, gdzie oprócz zajęć prowadzonych dla dzieci i młodzieży bardzo prężnie działa Koło gospodyń Wiejskich. Jeśli do tego dojdzie jeszcze działalność stowarzyszenia będzie to bez wątpienia najbardziej tętniąca życiem świetlica, co niezmiernie cieszy, że obiekt będzie wykorzystywany w 100%.

(UG Marcinowice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group