Czwartek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 218
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piękna inicjatywa społeczna w Rogoźnicy

Wiadomości: Rogoźnica
Sobota, 5 września 2015, 6:50
Aktualizacja: 7:29
Autor: red.
Fot. www.strzegom.pl
Teren parku w Rogoźnicy został oczyszczony, a dorodne samosiejki usunięte. Choć wcześniej park był mało dostępny, to dziś zaprasza do rekreacji i wypoczynku, ukazując ukryte w chaszczach piękno natury.

Trzy miesiące trwały prace przy porządkowaniu parku w Rogoźnicy. Działanie społeczne podjęto w celu przywrócenia mu pierwotnego wyglądu i właściwej funkcji rekreacyjno – wypoczynkowej.

Pomysłodawcami prac porządkowych byli członkowie Stowarzyszenia „ Nasza Wieś” Rogoźnica na czele z prezesem – Eugeniuszem Ciołkiem. Ale nie tylko członkowie stowarzyszenia aktywnie włączyli się w akcję. Dołączyli do nich także sympatycy, bo cel działań był szczytny – odtworzenie wyglądu parku z czasów przedwojennych i przywrócenie mu „ ukrytego w chaszczach piękna”. - Całymi rodzinami przychodzili nasi mieszkańcy do pracy w parku – mówi Henryk Podsiadło, mieszkaniec wsi.

Działania porządkowe rozpoczęto przy wsparciu burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty, uzyskaniu zgody konserwatora zabytków oraz określeniu zakresu działania i regulacji finansowych przez Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Choć dopiero wykonano prace na 1/3 powierzchni gruntu, to już widać efekty. Jest czyściej, ładniej, przestronniej i bezpieczniej.

- Po uzgodnieniach z panem burmistrzem będziemy kontynuować przedsięwzięcie we wrześniu. I powoli, etapowo odrestaurujemy park w całości – wyjaśnia Henryk Radkowski, sołtys Rogoźnicy. I jak dodaje, nie jest trudno zmotywować ludzi do działania i prac społecznych, trzeba tylko ukazać sens, a efekty przyjdą same.

- Cieszy nas bardzo każda inicjatywa podjęta przez społeczeństwo - a ta w szczególności. Jest to dobry przykład na to, że można się zjednoczyć i razem upiększać naszą gminę. W ten sposób odrestaurowany park będzie bardziej szanowany, a wykonana przez mieszkańców praca ma większe znaczenie, niż by to zrobiła gmina - komentuje Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia.

Działania wykonane przez mieszkańców Rogoźnicy na rzecz środowiska to świetny przykład do naśladowania dla innych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group