Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Piękny jubileusz

Czwartek, 24 listopada 2022, 11:43
Autor: red
Świebodzice: Piękny jubileusz
Fot. UM Świebodzice
Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach obchodzi w tym roku piękny Jubileusz 10–lecia istnienia. Z tej okazji w środę (23 listopada) odbyło się uroczyste spotkanie kierownictwa, pracowników, podopiecznych z rodzinami, wszystkich osób zaangażowanych w działanie placówki, w tym zaprzyjaźnionych placówek.

W uroczystości udział wzięli również zaproszeni Goście, wśród których był: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa, Prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Jarosław Pizuński, Radny Rady Miejskiej Krystian Wołoszyn, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Izabela Gaweł, Zastępca Kierownika Małgorzata Jabcoń wraz z pracownikami, Proboszcz Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu Andrzej Białek, Kierownik Klubu Senior+ Agata Koperska, Kierownik Ośrodka Kuratorskiego nr 4 w Świebodzicach Maciej Więcek.

Spotkanie zorganizowane w Hotelu Księżyc było okazją do wspomnień, podsumowania dotychczasowej działalności i snucia planów na przyszłość.

Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim złożyli serdeczne gratulacje oraz życzenia satysfakcji z podejmowanych wyzwań, wszelkiej pomyślności i dalszego dynamicznego rozwoju, Kierownik ŚDS otrzymała od władz miasta kosz upominkowy i okolicznościowy dyplom. Do życzeń przyłączyli się pozostali goście.

Uczestnicy wydarzenia obejrzeli prezentację podsumowującą dekadę działalności placówki, wzięli udział w konkursach, m.in. na robienie łańcucha świątecznego, wbijania gwoździa czy obieranie jabłka. Cała uroczystość, jak każdy dzień w ośrodku przebiegła w radosnej, domowej, niezwykle wzruszającej atmosferze.

Na długo pozostanie w pamięci przedstawienie, które nawiązywało do codziennego życia, radości i problemów z którymi zmaga się każdy człowiek. Na koniec niego wypuszczono balony wypełnione helem.

Należy podkreślić, że podopieczni wraz z opiekunami włożyli wiele pracy, serca i zaangażowania w organizację tego niezwykłego wydarzenia. Miłym akcentem było przekazanie wszystkim symbolicznych upominków, kluczyków wraz z sentencją.

Warto przypomnieć, że Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach rozpoczął swoją działalność 1 grudnia 2012 r. jako odpowiedź środowiska lokalnego na potrzebę wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych na terenie Gminy Świebodzice. Jest ośrodkiem wsparcia dziennego, którego działalność obejmuje wszelkie szczeble życia społecznego oraz aktywne wspieranie podopiecznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group