Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Piękny jubileusz pani Zofii

Środa, 14 maja 2014, 7:08
Autor: red.
Świebodzice: Piękny jubileusz pani Zofii
Fot. UM Świebodzice
W momencie gdy się rodziła, ludzkość stała u progu wielkich przemian. Miała zaledwie dwa miesiące, gdy wybuchła I wojna światowa. Dziś, jako seniorka, przeżywszy cały wiek historii kraju, pomimo sędziwych lat cieszy się wyśmienitym zdrowiem. 10 maja, Pani Zofia Ziomek obchodziła szczególny jubileusz – swoje setne urodziny.

Z tej wyjątkowej okazji jubilatkę odwiedzili w jej mieszkaniu Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, kierownik świebodzickiego Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandra Szymecka oraz Dorota Kamińska, kierownik inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Świdnicy. Goście, w towarzystwie córki i syna jubilatki, składając życzenia wręczyli pani Zofii okazałe bukiety kwiatów oraz prezenty. Nie zabrakło również tortu przyozdobionego symbolicznym napisem "100 lat".

Urodzona w Skarżysku-Kamiennej, Zofia Ziomek do Świebodzic przybyła w roku 1952 i tu się osiedliła. Podczas gdy mąż pani Zofii, Henryk, pracował zawodowo na kolei, ona poświęciła się wychowaniu dzieci - ma ich czworo, i prowadzeniu gospodarstwa domowego. Jeszcze do niedawna wielką pasją pani Zofii były prace w ogródku. Aktualnie jubilatka jest baczną obserwatorką polskiej sceny politycznej i fanką emitowanych w telewizji programów publicystycznych - "Tomasz Lis na żywo" i "Sprawa dla reportera".

Ciekawostką jest, że równie matuzalemowych lat doczekały także siostry pani Zofii, które liczą 95 i 93 lata.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group