Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1386
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pieniądze dla seniorów

Czwartek, 13 maja 2021, 11:08
Autor: red
Świdnica: Pieniądze dla seniorów
Fot. UM Świdnica
800 tysięcy złotych dla świdnickich seniorów.

Warsztaty, gry i zabawy, ciekawe zajęcia sportowe, imprezy okolicznościowe – to wszystko możliwe i dostępne jest dla osób starszych, dzięki zaangażowaniu miasta i dotacjom z programu rządowego "SENIOR+". Miasto pozyskało ponad 800 tysięcy złotych – to jedna z najwyższych dotacji w kraju!

W ramach konkursu świdnickie placówki złożyły trzy oferty. Dofinansowanie na bieżące działanie otrzymał Dzienny Dom Senior – WIGOR (555 360 zł) oraz Klub Senior+ działający przy ul. Malinowej (48 060 zł). Natomiast na utworzenie nowego Klub Senior+ na Osiedlu Młodych przyznano dotację w wysokości 200 tys. zł.

Celem wieloletniego programu „Senior+” jest zapewnienie wsparcia seniorom – osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60 lat i więcej. Pozyskane pieniądze umożliwią im między innymi korzystanie z usług w zakresie aktywności ruchowej, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej – w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W ramach Programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania na rzecz środowiska lokalnego.

Świdnicki Klub Senior+ przy ul. Malinowej dysponuje 30 miejscami dla seniorów, Dzienny Dom Senior – Wigor - 130. Z kolei Klub Senior+ na Osiedlu Młodych od 2022 roku będzie przeznaczony dla 60 świdniczan.

W tegorocznej edycji konkursu w województwie dolnośląski dotacje przyznano 63 klubom i domom seniora prowadzonym przez samorządy. W powiecie świdnickim otrzymały je także Świebodzice, Strzegom i Marcinowice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group