Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Pieniądze dla strażaków

Środa, 8 lipca 2020, 15:40
Aktualizacja: Czwartek, 9 lipca 2020, 9:42
Autor: red
Gmina Świdnica: Pieniądze dla strażaków
Fot. Gmina Świdnica
Ponad 6 mln złotych zostanie przeznaczonych na zapobieganie ekologicznym skażeniom dla dolnośląskich OSP, w tym blisko 1,7 mln dla subregionu wałbrzyskiego. Na liście organizacji, które otrzymają dofinansowanie jest 6 ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Świdnica.

7 lipca przedstawiciele jednostek z ochotniczych straży pożarnych z terenu byłego województwa wałbrzyskiego odebrali promesy na zakup sprzętu i wyposażenie jednostek w ramach II edycji programu pn. „Mały Strażak”. Wielkość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o jakie mogły się ubiegać jednostki wynosiła do 70 procent kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Z przyznanego wsparcia na łączną kwotę ponad 141 tys. złotych skorzystają: OSP Witoszów, OSP Burkatów, OSP Bystrzyca, OSP Gogołów, OSP Mokrzeszów i OSP Grodziszcze.
- Działalność ochotniczych straży pożarnych ma bardzo ważne znaczenie szczególnie na terenach wiejskich. To właśnie strażacy ochotnicy są pierwszymi służbami ratunkowymi na miejscu zdarzenia. Ich praca jest dobrze oceniana przez naszych mieszkańców, czego dowodem jest wzrost liczby strażaków w szeregach gminnych jednostek OSP. Dzięki otrzymanemu wsparciu i wymianie zużytego sprzętu na nowy strażacy z OSP będą bezpieczni ale i skuteczni w swojej pracy – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Łączne dofinansowanie dla 6 jednostek OSP w gminie Świdnica wyniesie 141,5 tys. zł., a wkład własny szacowany jest na poziomie 42,5 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group