Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 1475
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pieniądze na asystenta rodziny

Środa, 16 kwietnia 2014, 21:32
Aktualizacja: 21:33
Autor: red.
Żarów: Pieniądze na asystenta rodziny
Fot. użyczone
Doradca, motywator, a często także mediator. W takie najczęściej role wciela się asystent rodziny. Gmina Żarów już po raz trzeci pozyskała środki finansowe na asystentów rodziny. Dofinansowanie w wysokości 25 349 tysięcy złotych gmina otrzymała w ramach programu „Asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej”, realizowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Dzięki pozyskanej dotacji dwóch asystentów obejmie wsparciem 15 rodzin z terenu gminy Żarów. – Zadaniem asystenta rodziny jest pomaganie rodzinom, które zmagają się z problemami wychowawczymi, psychologicznymi i socjalnymi. Jego praca z podopiecznymi ma charakter indywidualny, a sprostanie wszystkim zadaniom, jakie wiążą się z jego zawodem nie jest łatwe i w dodatku wiąże się z dużą odpowiedzialnością. By pomóc rodzinom w trudnej sytuacji konieczne jest posiadanie wiedzy psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej, a czasami nawet prawnej i medycznej. Asystent rodziny, który pełni tę funkcję na terenie naszej gminy to osoba, do której można się zwrócić z codziennymi problemami – zaznacza Marta Plizga z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Choć zawód asystenta rodziny traktowany jest jako nowość, wkrótce na rynku pracy znacznie zwiększy się zapotrzebowanie na osoby wykonujące tę profesję, bo od 2015 roku asystenta będzie musiała już zatrudniać każda gmina. Gmina Żarów realizuje to zadanie nieprzerwanie od 2012 roku. Obecne dofinansowanie to już trzecie, które pozyskane zostało w ramach programu. Całkowita suma wsparcia to ponad 43 tysiące złotych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group