Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1202
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pieniądze zniknęły z konta

Wtorek, 7 lutego 2023, 7:52
Aktualizacja: 10:52
Autor: red
Świdnica: Pieniądze zniknęły z konta
Fot. KPP Świdnica
Chwila nieuwagi oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, może skończyć się utratą oszczędności na rachunku bankowym. Przekonał się o tym 35–letniec Świdnicy.

Do świdnickiej komendy zgłosił się 35-latek, który został oszukany w trakcie transakcji internetowej.

A wszystko zaczęło się tak......mężczyzna na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży grę komputerową za symboliczne 100 zł.

I już po 2 minutach znalazła sie osoba chętna by kupić wystawiony towar. By transakcja przebiegła szybciej kupujący oświadzył, że zorganizuje kuriera i opłaci go, wystarczy tylko, że 35 latek przygotuje przedmiot. Kupujący oznajmił również, że juz opłacił już gre.Wówczas 35-latek otrzymał link do strony dotyczący potwierdzenia nowej sprzedaży.

Link wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedający zdecydował się go otworzyć. Przez otwarty link zalogował sie do swojej bankowości internetowej. Następnie uzupełnił formularz oraz wpisał kody, które otrzymał na telefon, niestety spowodowało to, że przestępcy uzyskali dostęp do konta bankowego 35-latka oraz zgromadzonych tam środków. Następnie sprzedający otrzymał sms z banku o zablokowaniu konta, kiedy skontaktował się ze swoim bankiem okazało się że ktoś dokonał nieautoryzowanej wypłaty z konta na kwotę 1450 złotych

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group