Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pierwsza i od razu konkretna

Piątek, 27 lutego 2015, 13:12
Aktualizacja: 14:50
Autor: red.
Świebodzice: Pierwsza i od razu konkretna
Fot. UM Świebodzice
Pierwsza w tym roku zbiórka krwi w mieście to bardzo udana akcja. Już przed godz. 10:00 we wtorek, 24 lutego, w holu Miejskiego Domu Kultury zbierali się świebodziczanie, chcący podzielić się najcenniejszym darem. Pod koniec dnia okazało się, że takich chętnych było blisko 50 osób – to jeden z lepszych wyników, jeśli chodzi o frekwencję.

Po badaniach lekarskich krew mogło oddać 40 dawców, dzięki czemu zebrano aż 18 litrów bezcennego leku, który będzie ratował zdrowie i życie innych ludzi. Bardzo gorąco dziękujemy.

Od pewnego czasu wytworzyła się bardzo miła tradycja losowania wśród osób oddających krew niespodzianki, której fundatorami są świebodzickie firmy i instytucje. Tym razem już po raz trzeci sponsorem był niezawodny TERMET S.A., który ufundował żelazko. Wylosował je pan Walerian Łukawski.

Zawsze naszym zbiórkom towarzyszy Śnieżka-Invest, która dostarcza słodkości dla naszych dawców, obie firmy systematycznie wspierają akcje krwiodawstwa, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Organizatorami zbiórki byli: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Urząd Miejski w Świebodzicach Wydział Promocji, Klub Honorowych Dawców Krwi w Świebodzicach oraz Miejski Dom Kultury.
Zapraszamy na kolejną zbiórkę, tym razem pod ratuszem. 12 marca będzie można oddać krew w mobilnym ambulansie, który zaparkuje przed magistratem. Zbiórka potrwa od 9:00 do 13:00.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group