Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pierwszaki na medal

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 12 października 2012, 8:30
Aktualizacja: 8:33
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W środę, 10.10.2012, pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy mieli swoje święto – zostali się pełnoprawnymi uczniami tej szkoły. Jednak zanim to się stało udowodnili, że na to zasługują.

W atmosferze przepełnionej radością i życzliwością, w obecności rodziców, bliskich oraz p. dyrektor Alicji Karol, udali się do różnych krain – krainy wiedzy o szkole i oazy mądrości, świata zagadek oraz krainy sprawności.

W każdej krainie czekały na dzieci odmienne zadania do wykonania. Uczniowie pięknie deklamowali wiersze - o tym, jak szkołę sobie wyobrażali i jaka jest rzeczywiście; jak trudną sztuką jest pisanie, czytanie oraz liczenie; jak to jest być uczniem i co to w praktyce oznacza.

Zaśpiewali też kilka piosenek oraz przygotowali taniec „Kasztanki. Bezbłędnie popisywali się umiejętnością rozwiązywania zagadek oraz pisali kształtne litery i cyfry. Na koniec pokazali, że potrafią się pięknie uśmiechać – nawet po wypiciu soku z cytryny.

Ukoronowaniem całego występu było uroczyste ślubowanie. A od jutra każdego dnia będzie czekać na dzieci wielka przygoda, jaką jest poznawanie, doświadczanie i uczenie się.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group