Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 792
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pierwsze klucze wręczone

Piątek, 29 września 2017, 7:01
Autor: red
Świebodzice: Pierwsze klucze wręczone
Fot. UM Świebodzice
Ada i Maciej Wołkowie są pierwszą rodziną z zawalonego budynku przy ul. Krasickiego, która otrzymała przygotowane przez miasto mieszkanie docelowe.

Młodzi ludzie odebrali już klucze i zaczynają urządzanie nowego lokum.

Trzyosobowa rodzina zajmuje 2-pokojowe mieszkanie o metrażu nieco ponad 50 m2. Mieszkanie zostało poddane kapitalnemu remontowi, łącznie z nowym podziałem pomieszczeń. Wszystkie prace prowadzone były w porozumieniu z przyszłymi lokatorami tak, by mieszkanie w pełni odpowiadało ich potrzebom.

- Kochani, dziękuję, że czekaliście z cierpliwością i zrozumieniem, ze spokojem przyjmowaliście fakt, że pozwolenia, dokumentacje, procedury, trochę trwają. Ale wierzę, że będzie się Wam tu dobrze mieszkać i znajdziecie tu spokój i przyjazne otoczenie. Tego Wam życzę z całego serca – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wręczając młodym ludziom klucze do mieszkania.

W przekazaniu kluczy wziął udział także Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn.
Ada i Maciej nie kryli ogromnej radości i wdzięczności.

– Bardzo dziękujemy panie burmistrzu za pomoc, życzliwość, jesteśmy naprawdę szczęśliwi, a mieszkanie jest piękne – mówili z uśmiechem.

Kolejne, drugie mieszkanie, jest już prawie skończone, trzecie mieszkanie, dla samotnej pani, jest w trakcie remontu i powinno być gotowe pod koniec października.

Na docelowe lokum czeka jeszcze jedna rodzina, która jako pierwsza otrzymała od miasta mieszkanie. Lokal, który obecnie zajmuje pani z dorosłym synem, jest mieszkaniem zastępczym. Miasto przedstawiło niedawno rodzinie propozycję przygotowania dwupokojowego mieszkania, z oknami wychodzącymi na ogród, w spokojnej części miasta, jednak oferta nie została przyjęta. Na razie miasto nie dysponuje inną propozycją, niemniej będą podjęte starania, by zaproponować rodzinie odpowiadające jej lokum.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group