Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pierwsze medale rozdane

Piątek, 19 lutego 2016, 16:17
Aktualizacja: 16:18
Autor: red
Reprezentanci CCC Warszawa zwyciężyli w turniejach curlingu rozgrywanych w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016.

Wśród dziewcząt zwyciężyła ekipa pod nazwą Minisie, a wśród chłopców Mlekum. Lodowisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od 15 do 17 lutego gościło ponad 40 zawodników, trenerów i sędziów curlingu. Od 19 do 21 lutego w obiekcie rozpocznie się rywalizacja w łyżwiarstwie figurowym.

W turnieju curlingowym wystąpiły po cztery drużyny dziewcząt i chłopców. W pierwszej fazie rywalizowały systemem każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły spotkały się w finale, a zespoły z miejsc 3-4 zagrały o brązowy medal.

W rywalizacji dziewcząt najlepsze okazały się Minisie z CCC Warszawa. Ekipa w składzie: Marta Leszczyńska, Natalia Kurnikowska, Daria Chmarra, Karolina Mendes w decydującej grze pokonała Sopot Wa Ku'ta 5:3. Tym samym podopieczne trenerki Karoliny Florek zrewanżowały się sopociankom za przegraną 2:7 w fazie grupowej. Na trzecim stopniu podium stanęły zawodniczki GCC Gdańsk. Czwarta lokata przypadła POS Łódź.

Wśród chłopców bezkonkurencyjna okazała się drużyna Mlekum z CCC Warszawa. Zdecydowanie wygrała wszystkie mecze, a w finale 6:1 rozgromiła inny zespół CCC Warszawa – Kornishony. Zwycięzcy grali w składzie: Filip Chmarra, Filip Twardowski, Rafał Rek, Michał Janowski, trener Rafał Janowski. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Ice Rockets z AZS Gliwice.

CCC Warszawa wygrało klasyfikację klubów, a Mazowsze klasyfikację województw.
W ceremonii dekoracji i zakończenia zawodów wzięli udział zastępca prezydent Świdnicy Szymon Chojnowski, prezes Polskiego Związku Curlingu Andrzej Janowski, sędzia główny zawodów Kazimierz Chęć, kierownik działu obiektów ŚOSiR Jan Czałkiewicz oraz Tomasz Mojsa z firmy JAKO Polska. Fundatorami nagród dla sportowców byli: Urząd Miejski w Świdnicy, JAKO Polska i Algida.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group