Czytających: 1739

Gniewków: Pierwsze miejsce dla Roztoki

Wtorek, 24 października 2017, 17:28
Aktualizacja: Czwartek, 26 października 2017, 17:30
Na nowym boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Gniewkowie odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców.

Był to pierwszy w tym roku szkolnym turniej szkół. Jak co roku do rywalizacji przystąpiły: SP Roztoka, SP Gniewków i SP Dobromierz.

Od początku rozgrywek toczyła się zacięta walka o każdy ,,metr" boiska. Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym" w swojej kategorii. Dziewczęta rozgrywały mecze 2x10 minut, natomiast chłopcy 2x15 minut. Wszystkie startujące reprezentacyjne drużyny pokazały duże umiejętności i ogromne zaangażowanie od początku do końca turnieju.

W kategorii chłopców drużyna SP Roztoka pokonała SP Dobromierz 7:1 i zremisowała po bardzo zaciętym meczu 1:1 z SP Gniewków.

Na wielkie słowa uznania zasłużyła także żeńska drużyna z Roztoki, która nie straciła bramki w całym turnieju, wygrywając 1:0 z SP Dobromierz i remisując 0:0 z SP Gniewków.

Po rozegraniu wszystkich spotkań i podliczeniu punktów doszło do niecodziennej sytuacji, w której SP Roztoka i SP Gniewków uzyskały tyle samo punktów oraz miały taki sam bilans bramek zdobytych i straconych 9:2 - 9:2. Obie szkoły zajęły pierwsze miejsce, natomiast SP Dobromierz w tej sytuacji zajął drugie miejsce.

Drużynę dziewcząt reprezentowały: Martyna Marciniak (bramkarz), Julia Mazurkiewicz, Małgorzata Szyrner, Nicole Harpula (wszystkie klasa VII), Wanessa Gibała, Natalia Bauch (klasa VI), Roksan Jutkiewicz (klasaV).
Drużynę chłopców reprezentowali: Jan Izdebski (bramkarz), Patryk Kopczyński, Adrian Łapiński, Michał Lipiński (wszyscy klasa VII), Michał Ignarski, Marcin Morawski,