Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Pierwsze noworoczne spotkania w gminie Świdnica

Wtorek, 8 stycznia 2019, 11:26
Autor: red
Gmina Świdnica: Pierwsze noworoczne spotkania w gminie Świdnica
Fot. Gmina Świdnica
Lubachów, Lutomia Dolna oraz Witoszów Dolny – to w tych miejscowościach odbyły się pierwsze noworoczne spotkania mieszkańców gminy Świdnica. Na zaproszenie rad sołeckich i sołtysów wsi we wspólnym kolędowaniu udział wzięła wójt Teresa Mazurek.

W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie wystąpiły „Pogwarki”, Lutomia Dolna zaprezentowała występ teatralny mieszkańców, natomiast Witoszów Dolny mógł pochwalić się grą aktorską oraz talentem muzycznym dzieci. Na zakończenie spotkania w Witoszowie Dolnym wystąpiły „Ale Babki” z pięknymi kolędami.
- Dziękuję, że z taką pieczołowitością podchodzicie do tradycji bożonarodzeniowych. Przekazujecie kolejnych pokoleniom zwyczaje będące nieodłącznym elementem naszej kultury. Te spotkania mają szczególne znaczenie dla osób samotnych, którzy na ogół rzadko wychodzą z domu. Bowiem są okazją do złożenia wzajemnych życzeń noworocznych, wspólnych rozmów i kolędowania. w Nowym 2019 Roku życzę wieli radosnych chwil i przede wszystkim zdrowia - mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group