Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 895
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Jaworzyny Śląskiej w szachach

Poniedziałek, 25 lutego 2019, 9:14
Aktualizacja: Wtorek, 26 lutego 2019, 9:16
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Jaworzyny Śląskiej w szachach
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Jaworzyny Śląskiej w szachach.

Do rywalizacji na szachownicach stanęło stu dwudziestu pasjonatów tej gry. Za sprawą głównego organizatora mistrzostw Pana Marcina Kruka na co dzień wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej do rozgrywek zgłosiło się wielu uczniów, ale nie zabrakło również dorosłych.

Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na cztery kategorie wiekowe, dodatkowo obowiązywał podział na kategorię dziewcząt i chłopców a także na mieszkańców gminy i zawodników, którzy brali udział w mistrzostwach gościnnie.

Zawody uroczyście otworzył dyrektor szkoły pan Krzysztof Sołtys, a zawodnicy zanim rozpoczęli rozgrywki chwilą ciszy uczcili nieżyjących już mieszkańców Jaworzyny Śląskiej, którzy mieli swój wkład w rozwój i popularyzację tej gry na terenie naszej gminy. Wspomniano śp. Mariana Gabrysiaka, Zbigniewa Romeckiego, Stanisława Smaruja i Leopolda Mikę.

Rozgrywano sześć rund, a zawody sprawnie przeprowadził pan Marcin Korzekwa, któremu w sędziowaniu pomagał pan Wojciech Kowalczuk. Zakończenie rozgrywek nastąpiło przed godziną 15. Dzięki sponsorom turnieju, którym organizatorzy serdecznie dziękują, a którymi byli: Gmina Jaworzyna Śląska, ZPS Karolina, firma B&W, Muzeum Kolejnictwa na Śląsku oraz Firma NOVA, na uczestników mistrzostw czekały nagrody. W ich uroczystym wręczeniu i podsumowaniu mistrzostw udział wziął burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Krzysztof Sołtys.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group