Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Pierwsze roboty w szkole w Strzelcach

Poniedziałek, 29 października 2018, 9:53
Aktualizacja: 14:54
Autor: red
Strzelce: Pierwsze roboty w szkole w Strzelcach
Fot. UG Marcinowice
Pierwszy robot zawitał w gabinecie dyrektora w piątek! Przyszedł, poruszał się, tańczył i robił to, co zostało mu zaprogramowane!

Od września uczniowie kl. IV – VIII Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach mają możliwość brania udziału w innowacyjnej,

metodzie nauki programowania – robotyce. Zajęcia te to doskonała okazja do rozwijania kompetencji informatycznych i technicznych. To również możliwość kształcenia twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

W trakcie zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów. Zajęcia pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. W piątek 19 października został złożony ostatecznie pierwszy z robotów, który zaprogramowany przez chłopców z klasy VI, Dominika Sowę i Wojciecha Żydka zawędrował do gabinetu pani dyrektor, Joanny Mazanki.

Warsztaty, prowadzone przez panią Joannę Zawadę i będą trwały cały rok szkolny, a na udział mają szansę wszyscy uczniowie, gdyż co dwa miesiące uczestnicy zajęć będą się wymieniać.

Pani Joanna Zawada była pomysłodawcą zajęć, pani dyrektor ich gorącym sprzymierzeńcem i organizatorem, a Rada Rodziców głównym sprawcą, którzy pomogli w zakupie zestawów robotów. To z pozyskanych środków Rady Rodziców sala komputerowa została wyposażona w cztery zestawy robotów oraz dwa tablety niezbędne do programowania.

Warto także wspomnieć, że już uczniowie klas I- III programują! Wszyscy z nauczycielami wzięli udział w programie „Kod do przyszłości”. Dzięki niemu nauczyli się programować, a pozyskane zestawy klocków Lego służą do nauki programowania na każdych zajęciach informatycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group