Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pierwsze rondo nazwane

Poniedziałek, 13 października 2014, 14:01
Aktualizacja: 14:13
Autor: red.
Świebodzice: Pierwsze rondo nazwane
Fot. UM Świebodzice
Rondo Solidarności – tak na mocy uchwały Rady Miejskiej z 8 września 2014 r. nazywać się będzie rondo zlokalizowane przy zbiegu ulic Strzegomskiej i Olszańskiej. To niezwykły hołd dla opozycjonistów walczących z komunistycznym rządem Polski Ludowej, w tym wielu świebodziczan, dążących do odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności.

W ramach kompleksowej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 374 na jej 1,5-kilometrowym odcinku położonym w granicach Świebodzic wybudowane zostały dwa skrzyżowania o ruchu okrężnym - jedno przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, drugie - na rzeczonym zjeździe na Olszany.

Decyzją Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza, ogłoszony został konkurs dla mieszkańców miasta, w ramach którego mogli oni składać propozycje nazw dla rond. W trakcie naboru do Urzędu zgłoszonych zostało niemal 50 nazw, które przedstawione zostały Radzie Miejskiej, do której kompetencji należy podejmowanie uchwał w sprawie nadawania nazw ulicom i placom. Propozycja, by jedno ze Świebodzickich rond nosiło nazwę Solidarności przyjęta została jednogłośnie.

Decyzję o nazwach dla pozostałych rond, także tego na ul. Ofiar Oświęcimskich, podejmie Rada Miejska kadencji 2014-2018.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group