Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pierwsze spotkanie w sprawie komunikacji miejskiej

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 11:35
Aktualizacja: 12:36
Autor: red
Świebodzice: Pierwsze spotkanie w sprawie komunikacji miejskiej
Fot. UM Świebodzice
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i wsłuchując się w ich sugestie dotyczące tematu komunikacji miejskiej władze Świebodzic zainicjowały cykl spotkań informacyjnych, dotyczących ostatecznych rozkładów jazdy autobusów.

Pierwsze z nich odbyło się w dniu 23 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. W spotkaniu uczestniczyli: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec oraz prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Grzegorz Cabanek. W spotkaniu uczestniczył także radny Rady Miejskiej Sebastian Biały.

Podczas spotkania prezes ZGK Świebodzice spółka z o.o. podkreślał, że każda opinia mieszkańca została dokładnie analizowana i optymalnie uwzględniona.

Ważny głos w dyskusji podjęła przewodnicząca rady rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, która zabiegała o to, aby nowy rozkład jazdy dostosowany był do potrzeb uczniów. W toku prowadzonych rozmów okazało się, że proponowane zmiany dostosowane są optymalnie do tych oczekiwań. Kolejne ważne głosy dotyczyły dojazdów do miejsc pracy, a także na niedzielne msze.

Obecnie władze miasta podejmują działania mające na celu wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej, Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miejska. Pewnym jest, że nowe rozkłady jazdy na linii : 0,1,2 będą wprowadzone od dnia 1 maja. W najbliższych dniach zostaną zamieszczone na portalu miejskim https://www.swiebodzice.pl/ oraz na stronie spółki http://www.zgk.swiebodzice.pl/

Zapraszamy na dzisiejsze spotkanie, które odbędzie się w Klubie Seniora na ul. Os. Sudeckie 10 (pawilon handlowy), godz. 18:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group