Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Pierwsze umowy podpisane

Wtorek, 18 lipca 2017, 13:03
Autor: red
Gmina Świdnica: Pierwsze umowy podpisane
Fot. Gmina Świdnica
Najpóźniej do 30 października br. zostanie dostarczonych 7 średnich samochodów ratowniczo–gaśniczych.

Pierwsze umowy na kwotę 5.327.007,00 zostały dzisiaj podpisane w siedzibie Urzędu Gminy, na realizację zamówienia publicznego na „Zakup sprzętu dla prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnych – projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica”

Wykonawcą zamówienia jest firma Stolarczyk Mirosław Technologia Pożarnicza z siedzibą w Kielcach przy ul. Ściegiennego 268A. Spośród 7 pojazdów na podwoziu MAN typ TGM/L.2007.46.010 (4x4) jeden trafi do gminy Świdnica, a dokładniej do OSP Burkatów. Sześć pozostałych zostanie przekazanych do następujących samorządów:

gminy Dzierżoniów,
gminy Jaworzyna,
gminy Męcinka,
gminy Strzegom,
gminy Udanin,
gminy Żarów.

W trakcie realizacji są także umowy na dostawę hydraulicznych zestawów ratownictwa technicznego na kwotę ponad 169 tys. zł.Jeden z takich zestawów o wartości 104 tys. zł. trafi również do gminy Świdnica.

Projekt partnerski, którego liderem jest gmina Świdnica obejmuje swoim zakresem doposażenie 11 jednostek OSP: (Ochotniczej Straży Pożarnej tj. OSP w Burkatowie, OSP w Ostroszowicach, OSP w Jaworzynie Śl., OSP w Męcince, OSP w Goczałkowie, OSP w Ujeździe Górnym, OSP w Pożarzysku, OSP w Leśnej, OSP w Tworzyjanowie, OSP w Siekierczynie, OSP w Brzegu Dolnym) w 7 szt. samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem uterenowionym 4x4, 3 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych oraz 2 hydraulicznych zestawów ratownictwa technicznego.

Łączna wartość całego zadania szacowana jest na poziomie 6,563 mln zł. Projekt dofinansowany jest w kwocie 4,174 mln zł., w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Warto wspomnieć, że gmina Świdnica, jako pierwsza w powiecie świdnickim zrealizowała program bezpieczeństwa. Do przeciwpożarowego zabezpieczenia społeczeństwa i mienia, w ramach zadania własnego na terenie gminy Świdnica utrzymywanych jest 8 jednostek OSP typu „S”, w tym 8 jednostek terenowych. 3 jednostki włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, tj. OSP Lutomia, OSP Burkatów, OSP Witoszów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group