Czytających: 2185

III-liga piłkarska: Pierwsze wiosenne zwycięstwo Polonii. Orzeł pokonany!

Sobota, 28 kwietnia 2012, 18:52
Aktualizacja: 18:53
Nie licząc trzech punktów zdobytych za walkowera od wycofanej z rozgrywek Celulozy Kostrzyn nad Odrą piłkarze III–ligowej Polonii Świdnica odnieśli pierwszą wygraną w meczu o punkty w 2012 roku. Podopieczni Przemysława Malczyka pokonali na wyjeździe Orła Ząbkowice Śląskie 3:1.

Zapis relacji z meczu

Do początku meczu pół godziny.

Skład obu zespołów:

Orzeł: Pukacz, Okrojek, Gołdyn, Postawa, Szczepek, Deneka, Szydziak, Michalski, Madej, Balicki, Woźniak. Na ławce: Sadowski, Jaszek, Skubisz, Kupiec, Fedko, Radziszewski, Czachor

Polonia: Stitou, Bielski, Lato, P. Salamon, Szewczak, Tobiasz, Furmankewicz, M. Salamon, N. Pierzga, Borowy, Stachyra. Na ławce: I. Pierzga, Czoch, Madziała, Miętkiewicz

1' - rozpoczynamy grę

2' - groźnie pod naszą bramką - Stitou broni jednak strzał głową Deneki

5' - składna akcja gospodarzy, ale dośrodkowanie Gołdyna niecelne

8' - po strzale Woźniaka ratuje nas słupek, na stadionie w Ząbkowicach Śląskich wciąż 0:0

10' - pierwsza groźna akcja biało-zielonych, strzał Stachyry z dystansu przelatuje jednak niewiele nad poprzeczką

16' - Polonia wychodzi wyżej przejmując inicjatywę - na razie bez zagrożenia

20' - bardzo groźnie pod bramką Orła, recepty na golkipera miejscowych nie znaleźli Pierzga i Lato

22' - uderzenie Szydziaka broni Stitou

Na obiekcie pojawiło się 46 kibiców biało-zielonych!!!

34' - dobra akcja Polonistów, dośrodkowanie Tobiasza wyłapuje jednak bramkarz rywali

35' - groźna kontra z udziałem Tobiasza i Stachyry, w porę sytuację wyjaśniają jednak defensorzy Orła

37' - 1:0 dla Polonii - fantastyczny strzał z 25 metrów Furmankiewicza!!!! Prowadzimy z Orłem

39' - długo nie nacieszyliśmy się prowadzeniem. Woźniak bezpośrednio z rzutu wolnego wykonywanego z narożnika pola karnego pokonuje Stitou. Mamy 1:1

40' - co za emocje - Madej fauluje w polu karnym - mamy rzut karny

40' - do piłki podchodzi Bielski i znów prowadzimy w tym meczu - 2:1 dla Polonii!!!

45' - koniec pierwszej połowy wygrywamy 2:1

Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na murawę, za moment rozpoczynamy drugą połowę, obie ekipy bez zmian

46' - żółta kartka - Stachyra

47' - bomba z dystansu Woźniaka, efektownie futbolówkę nad poprzeczką przenosi Stitou

50' - pierwsze minuty drugiej odsłony należą zdecydowanie do Orła, wynik jednak bez zmian 2:1 dla Polonii

54' - głową uderza Szydziak pewnie łapie nasz bramkarz

55' - kolejna świetna interwencja Stitou, który broni akcję jeden na jednego z Deneką

59' - Orzeł zamyka nas na własnej połowie, atakując coraz groźniej

61' - w końcu groźnie pod bramką Orła, Lato z rzutu wolnego, ale dobrze spisuje się Pukacz

63' - druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla kapitana zespołu gospodarzy Okrojka. Polonia gra z przewagą jednego zawodnika

65' - bardzo groźne kontry Polonistów, Stachyra wyprzedza obrońcę, jego strzał jest jednak niecelny

74' - Lato z dystansu, ponad bramką

75' - świetna szansa dla biało-zielonych, dobre uderzenie Tobiasza, jeszcze lepiej między słupkami spisuje się Pukacz

77' - 3:1 dla Polonii!! dobre dogranie Stachyry do rozpędzonego Bielskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza ząbkowiczan. Prowadzimy 3:1!!!

80' - zmiana w zespole miejscowych Kupiec za Balickiego

84' kolejne zmiany: Radziszewski za Gołdyna i Miętkiewicz za Borowego

87' - niebezpiecznie pod bramką Stitou - najpierw dobrze obronił nasz bramkarz, a następnie strzał przeciwników zablokowali świdniccy defensorzy

87' - Madziała w miejsce Pierzgi

koniec spotkania wygrywamy 3:1!!!