• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 5:12
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 751
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pierwszy dzień wiosny w SP 6

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 28 marca 2014, 12:11
Aktualizacja: 12:12
Autor: red.
Fot. użyczone
Szóstka przywitała pierwszy dzień wiosny, realizując posumowanie projektu edukacyjno–wychowawczego „Żyj zdrowo na sportowo” w ramach programu „Trzymaj formę”.

Dzień pełen konkursów i zabaw rozpoczął się o ósmej rano. Uczniowie przybyli do szkoły w kolorowych strojach i niecodziennych, często szalonych, nakryciach głowy. Na szkolnych korytarzach można było obejrzeć wystawę piramid zdrowego żywienia wykonaną przez uczniów klas IV-VI. Wielką atrakcją okazała się również prezentacja rzeżuchowych talerzy przygotowanych przez przedstawicieli klas I-VI.

Uczniowie Szóstki tego dnia nie mogli narzekać na szkolną nudę. Turniej piłkarzyków, konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia, wiosenne dyktando, rozgrywki sportowe, konkurs na jedzenie cytryny – to tylko część atrakcji, jakie zostały w tym dniu przygotowane dla klas IV-VI.

Młodsi zaś reprezentanci szkoły początek wiosny przywitali wraz w wychowawcami, oglądając w świdnickim kinie film zatytułowany „Pan Peabody i Sherman” oraz szukając pierwszych oznak nowej pory roku w miejskich parkach.

Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami tego dnia bawili się znakomicie, a cztery godziny spędzone w murach szkoły upłynęły niepostrzeżenie w radosnej i przyjaznej atmosferze.

Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursów i zawodów przeprowadzonych w Pierwszy Dzień Wiosny:

Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia:
I miejsce
Klasa VI a (Dominika Wróblewska, Katarzyna Skrzynecka, Dominika Styrna)
II miejsce
Klasa VI D (Izabela Hordczuk, Natalia Szaradowska, Michał Mikuła)
III miejsce
Klasa V b (Marcin Dziadura, Mikołaj Stal, Konrad Kuśmierczyk)

Dyktando Wiosenne
I miejsce
Klasa IV B (Weronika Bieszczad, Tomasz Kamionka, Marcel Janik)
II miejsce
Klasa V A (Karina Zaborowska, Tomasz Zieliński, Szymon Szymkowiak)
III miejsce
Klasa VI D (Izabela Hordczuk, Natalia Szaradowska, Michał Mikuła)

Rzeżuchowy Talerz
I miejsce
Klasa V a
II miejsce
Klasa II b
III miejsce
Klasa VB

Turniej Piłkarzyków
Klasy czwarte
I miejsce – klasa IV a
II miejsce - klasa IV b
III miejsce – klasa IV c
Klasy piąte
I miejsce – klasa V c
II miejsce – klasa V d
III miejsce – klasa V a
Klasy szóste
I miejsce – klasa VI d
II miejsce – klasa VI b
III miejsce – klasa VI c

Rozgrywki sportowe „Wyścig zdrowia”
Klasy czwarte
I miejsce – klasa IV c
II miejsce - klasa IV a
III miejsce – klasa IV b
Klasy piąte
I miejsce – klasa V c
II miejsce – klasa Va
III miejsce – klasa V b
Klasy szóste
I miejsce – klasa VI c
II miejsce – klasa VI a
III miejsce – klasa VI d

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestniczenia w życiu szkoły.

(Monika Wywrot, Sylwia Komorowska – SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group