Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pierwszy dzwonek w Świebodzicach

Czwartek, 2 września 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:27
Autor: KO
Świebodzice: Pierwszy dzwonek w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Po wakacjach dzieci z Cierni rozpoczęły naukę w nowej szkole, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach mają nowe boisko. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w świebodzickich placówkach oświatowych w tym roku odbyła się w Zespole Szkół Integracyjnych w Cierniach.

Budynek dydaktyczny ZSI jest prawie gotowy. Ale pierwsze zajęcia odbędą się tu dopiero 20 września. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w nowych wnętrzach została poprzedzona mszą świętą, odprawioną przez księdza Witolda Wojewódkę.

W przyszłym roku będzie gotowa nowa sala gimnastyczna oraz łącznik, łączący oba budynki, zostanie także zmodernizowany stary budynek szkolny. To największa inwestycja oświatowa w tej kadencji władz Świebodzic. - Szkoła będzie bez wątpienia jedną z najnowocześniejszych w regionie, z pracowniami multimedialnymi, językowymi, a także gabinetem do zajęć z fizyki i chemii, z bezprzewodowym Internetem – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala ze świebodzickiego magistratu.

Dzieci ze świebodzickiej „Czwórki” też mają powody do radości - od tego roku szkolnego mogą grać i ćwiczyć na nowoczesnym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Lada moment rozpocznie się tu także budowa placu zabaw dla najmłodszych dzieci.

Fotorelacja z rozpoczęcia roku szkolnego w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy - tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group