Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Pierwszy Omnibus Gminy Świdnica

Czwartek, 13 czerwca 2013, 14:59
Aktualizacja: 15:00
Autor: red.
Gmina Świdnica: Pierwszy Omnibus Gminy Świdnica
Fot. użyczone
Nie lada wiedzą musiał wykazać się gimnazjalista, który wystartował w pierwszej Gimnazjadzie na Omnibusa Gminy Świdnica. Organizatorem konkursu, jaki 11 czerwca odbył się w Urzędzie Gminy była Młodzieżowa Rada Gminy Świdnica.

Gimnazjada obejmowała kilka konkurencji: część pisemną, serię 100 pytań oraz krzyżówkę. Do ścisłego finału spośród 11 startujących zakwalifikowało się 3 uczniów: Sara Borkowska z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, Magdalena Mielnik i Hanna Kończak z Gimnazjum w Pszennie.

- Chodzi nam głównie o to, aby propagować wiedzę wśród gimnazjalistów – mówili przedstawiciele młodzieżowej rady, którzy prowadzili turniej. Konkurs podzielony był na trzy etapy. Oczywiście ta osoba, która wykazała się największą wiedzą przechodziła do kolejnego etapu, a w konsekwencji wygrywała.

- Tego typu konkursu są doskonałą okazją do pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin życia. W wielu sytuacjach, aby udzielić odpowiedzi musiał pracować intelekt ucznia, bowiem pytania były bardzo szczegółowe. Myślę, że cel założony przez młodzieżową radę, która była organizatorem pierwszej GIMNAZJADY tj. uczenie poprzez zabawę - został osiągnięty – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Ostatecznie puchar i tytuł Omnibusa Gminy Świdnica powędrował do Sary Borkowskiej w Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Drugie miejsce przypadło w udziale Magdalenie Mielnik, a trzecie Hannie Kończak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group