Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 887
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pierwszy „roczek” żłobka

Niedziela, 10 czerwca 2018, 9:25
Autor: red
Świdnica: Pierwszy „roczek” żłobka
Fot. UM Świdnica
Minął rok od oddania do użytku nowo wybudowanego obiektu, w którym swoją działalność rozpoczął Miejski Żłobek nr 2 w Świdnicy utworzony na Zawiszowie.

Rocznica zbiegła się z uroczystością pożegnania pierwszych „absolwentów” placówki. Pięćdziesięcioro trzylatków opuści opiekuńcze mury żłobka, aby kontynuować swoją naukę w przedszkolu.

Pożegnanie najstarszej grupy podopiecznych Żłobka Miejskiego nr 2 przygotowały dzieci wraz ze swoimi opiekunkami. Program artystyczny sprawił dużo radości zebranym w sali gościom, głównie rodzicom. Była to również okazja do podsumowania dotychczasowej pracy placówki. Przez miniony, pierwszy rok funkcjonowania, pod opieką w żłobku przebywało 130 dzieci. Miały one zapewnione wyżywienie, gry i zabawy, a także lekcje rytmiki oraz konsultacje z logopedą, psychologiem i rehabilitantem-fizjoterapeutą. Co ważne, podopieczni placówki objęci są unijnych projektem „Świdnickie Maluchy”, który skierowany jest na wsparcie tych rodzin z dziećmi, gdzie rodzice mają problem ze znalezieniem pracy oraz deklarują powrót do niej po urodzeniu dziecka. Dla dzieci z tych rodzin przewidziano możliwość bezpłatnego pobytu. Nad bezpieczeństwem podopiecznych czuwa wykwalifikowany zespół pod kierownictwem dyrektor placówki Beaty Łopatowskiej.
- Ten miniony rok był dla nas wyzwaniem, szczególnie organizacyjnym, aby w odpowiedni sposób uruchomić placówkę, przeprowadzić rekrutację i zapewnić dzieciom wysoki poziom opieki. Jestem przekonana, że zadanie to udało nam się zrealizować bardzo dobrze. Świadczy o tym duże zadowolenie rodziców korzystających z naszych usług oraz długa lista kolejnych rodzin, które chciałyby pod naszą opieką pozostawić dziecko od nowego roku szkolnego. Dziś wpłynęło do nas 150 kart zgłoszeniowych, a wolnych mamy 50 miejsc – podkreślała w trakcie uroczystości Beata Łopatowska, dyrektor Miejskiego Żłobka nr 2 w Świdnicy.

Placówka urozmaica swoją ofertę o nowe atrakcje dla dzieci. Oprócz już funkcjonującego placu zabaw wewnątrz budynku rozrasta się również miejsce zabaw na zewnątrz, które wzbogacane jest o nowe urządzenia dla dzieci. Pracownicy żłobka z sukcesami pozyskują także środki zewnętrzne na bieżące funkcjonowanie obiektu. W 2017 roku uzyskali dotację z programu „Maluch Plus” w wysokości 140 tys. zł. W tym roku udało się powiększyć tę kwotę, do 180 tys. zł.
- Bardzo brakowało kolejnego żłobka w mieście, co potwierdza kolejka oczekujących na miejsce w placówce. Rodzice mogą liczyć na bardzo komfortowe warunki opieki nad dzieckiem, za co serdecznie dziękuję zespołowi kierowanemu przez dyrektor Beatę Łopatowską. Stworzyli tu miejsce przyjazne i bezpieczne dla każdego dziecka – mówiła podczas uroczystości Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Przypomnijmy, że zakres prac związanych z budową Miejskiego Żłobka nr 2 w Świdnicy przy ul. Galla Anonima 5 obejmował budowę budynku żłobka wraz z wyposażeniem na 100 miejsc dla dzieci oraz zagospodarowanie terenu w rejonie ulic Galla Anonima i Andersa. Łączny koszt zadania wyniósł 4 995 138,77 zł. Finansowane było ono ze środków  budżetu państwa w ramach resortowego program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH” - edycja 2016 w wysokości 2 391 326,00 zł oraz z budżetu Miasta Świdnicy w wysokości 2 603 812,77 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group