Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Pierwszy rok realizacji projektu "W sieci" – modernizacja doskonalenia nauczycieli powiatu świdnickiego

Poniedziałek, 6 października 2014, 14:55
Aktualizacja: 14:57
Autor: red.
powiat świdnicki: Pierwszy rok realizacji projektu "W sieci" – modernizacja doskonalenia nauczycieli powiatu świdnickiego
Fot. Starostwo Powiatowe
29 września odbyło się spotkanie Zespołu Projektowego "W sieci" – modernizacja doskonalenia nauczycieli Powiatu Świdnickiego z dyrektorami przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (łącznie z 44 placówek oświatowych) uczestniczących w zadaniach realizowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu III. "Wysoka jakość systemu oświaty".

Spotkanie otworzył Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa, który w krótkim wystąpieniu podkreślił znaczenie i rolę integracji środowiska oświatowego dla realizacji polityki oświatowej całego regionu. Tematem przewodnim spotkania było dokonane przez Kierownika Projektu Stanisława Szelewę podsumowanie pierwszego roku realizacji projektu oraz omówienie zadań i przedsięwzięć, które czekają uczestników w roku bieżącym. Stanisław Szelewa przypomniał główny cel jakim jest podniesienie jakości funkcjonowania doskonalenia nauczycieli w Powiecie Świdnickim. Przedstawił dane statystyczne dotyczące ilości szkół biorących udział w projekcie (44), ilości zaangażowanych nauczycieli (769), oraz godzin szkoleń, które się w tym czasie odbyły (279), prowadzonych przez 14 ekspertów. W trakcie prezentacji przestawiono efekty pracy Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji, przy pomocy których przedszkola i szkoły realizowały Roczne Plany Rozwoju spójne z ich potrzebami w obszarach wymagających szczególnego wsparcia. Od września 2013 roku do 31 sierpnia 2014 roku funkcje SORE pełnili: Katarzyna Sosnowicz, Bożena Dziurla, Dorota Klimowicz, Piotr Piotrowski, Krzysztof Kuras i Kinga Żurek, którą w bieżącym roku szkolnym zastąpi Katarzyna Jaszewska. Podczas spotkania Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji podzielili się swoimi uwagami dotyczącymi realizacji projektu. Wspomnieli o problemach, wskazali pozytywne efekty działań prowadzonych na terenie przedszkoli i szkół. W sposób szczególny zaznaczyli otwartość, pozytywne nastawienie do zmian dyrektorów i rad pedagogicznych. Kolejnym zadaniem realizowanym w ramach projektu było pięć sieci wsparcia i samokształcenia. Koordynatorami prac sieci w minionym roku szkolnym były: sieć wsparcia i samokształcenia dyrektorów - Alicja Krzyszczak, sieć matematyków - Agnieszka Grymek, sieć nauczycieli języków obcych - Beata Krzysztofik, sieć wychowawców - Renata Głuśniewska, sieć pomocy psychologiczno-pedagogicznej - Milena Balwierz.

Koordynatorzy zapoznali zebranych z harmonogramem działań realizowanych w ramach sieci, podzielili się refleksjami na temat pracy poszczególnych grup specjalistów- nauczycieli przedmiotowców. Zwrócili uwagę na pozytywną atmosferę panującą w grupach, umiejętność i chęć współpracy także poprzez wykorzystanie Platformy Internetowej. Następnie kierownik projektu przedstawił wyniki systematycznie prowadzonej ewaluacji. Na jej podstawie stwierdzono, że wszystkie zamierzone cele zostały osiągnięte. Spotkanie zakończyło wystąpienie dyrektora Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy Małgorzaty Curyl. Jako przedstawiciel placówki, która jest głównym realizatorem projektu, zapoznała ona zebranych z działaniami przeznaczonymi do realizacji w okresie od września 2014 do lipca 2015. Podkreśliła wkład pracy osób odpowiedzialnych za obsługę finansową i organizacyjną projektu: Małgorzaty Misiaczek, Marty Sakowskiej, Celiny Laskowskiej-Hobot i obsługi sekretariatu projektowego Marty Pardo. Zapoznała dyrektorów z planami i harmonogramem działań realizowanych w bieżącym roku szkolnym. Spotkanie zakończyły podziękowania za całoroczną pracę w projekcie skierowane do dyrektorów, rad pedagogicznych, uczestników sieci i wszystkich osób współpracujących przy jego realizacji.

(Wydział Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group