Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomkowice: Pierwszy taki karnawał

Wtorek, 3 lutego 2015, 8:10
Aktualizacja: 12:14
Autor: red.
Tomkowice: Pierwszy taki karnawał
Fot. UM Strzegom
Pierwszy karnawał w Tomkowicach był zorganizowany z rozmachem. Zabawa karnawałowo – opłatkowa została rozpoczęta wspólną modlitwą pod przewodnictwem ks. Prałata Marka Babuśki i przełamaniem się opłatkiem na znak miłości, pojednania i pokoju.

Potem nadszedł czas radości i zabawy. W spotkaniu uczestniczyły władze miasta na czele ze Zbigniewem Suchytą, Tomaszem Marczakiem i Wiesławem Witkowskim. Gościem honorowym była Monika Wielichowska, poseł na Sejm RP, która na ręce Andrzeja Szczepanika, sołtysa wsi, wręczyła w darze ikonę anioła z intencją, by chronił mieszkańców wsi od wszelkiego zła, wspierał w działaniu i zawsze pomagał.

- Doskonała organizacja, pyszne jedzenie i fantastyczny zespół, przygrywający do tańca, a przede wszystkim przyjaźnie nastawieni mieszkańcy Tomkowic były gwarancją niezapomnianych chwil – powiedziała Iwona Zabawa – Budziszyn, Sekretarz Gminy. Frekwencja dopisała, a wszyscy bawili się wspólnie razem. – Cudowna impreza karnawałowa - mówili uczestnicy spotkania. Godne podziwu jest zaangażowanie Andrzeja Szczepanika, sołtysa wsi oraz Rady Sołeckiej i Rady Parafialnej w przygotowanie balu, z którego dochód przeznaczono na cele inwestycyjne w wiejskiej kaplicy.

Karnawał w Tomkowicach to dobry czas na radość, zabawę, przyjacielski uśmiech i życzliwość, które odczuwało się aż do wczesnych godzin porannych. Miejmy nadzieję, że w tej wsi karnawał będzie trwał wiecznie.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group