Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1191
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Pierwszy w powiecie

Czwartek, 20 kwietnia 2023, 15:56
Autor: red
powiat świdnicki: Pierwszy w powiecie
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Pasiecznej Bartosz Bielawski zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” i będzie reprezentował powiat świdnicki w etapie wojewódzkim. W kategorii klas VII–VIII trzeci był Przemysław Satoła z OSP Pastuchów.

W środę, 19 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy odbył się etap powiatowy konkursu. Gminę Jaworzyna Śląska reprezentowali Franciszek Bucki, Grzegorz Szwed, Bartosz Bielawski z OSP Pasieczna oraz Antoni Szywała, Przemysław Satoła, Aleksandra Skorek z OSP Pastuchów. Cała szóstka wywalczyła awans w eliminacjach gminnych 28 lutego.

Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test dotyczący zagadnień pożarniczych. W oczekiwaniu na wyniki mieli okazję zwiedzić komendę i zapoznać się z wyposażeniem wozów bojowych.

W kategorii klas VII – VIII szkół podstawowych III miejsce zdobył Przemysław Satoła. W kategorii szkół średnich najlepszy okazał się Bartosz Bielawski i będzie reprezentował powiat w etapie wojewódzkim, który zaplanowano na poniedziałek, 29 maja. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Bartka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group