Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Pieszy Kontra Pojazd”– akcja policji

Czwartek, 12 stycznia 2012, 9:07
Aktualizacja: 9:10
Autor: red
Świdnica: „Pieszy Kontra Pojazd”– akcja policji
Fot. Ika
Pieszy to najsłabszy uczestnik ruchu drogowego. W starciu z kilkanaście razy cięższym i szybszym pojazdem praktycznie nie ma szans.

Z analiz stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wynika, że znaczny wzrost wypadków drogowych z udziałem pieszych następuje w okresie jesienno - zimowym. Wcześnie zapadający zmierzch, zamglenia, opady deszczu i śniegu, a co za tym idzie ograniczona widoczność sprawia, że piesi stanowią grupę szczególnie narażoną na udział w wypadkach drogowych.
Dlatego dążąc do poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy organizuje na terenie powiady świdnickiego akcję „Pieszy Kontra Pojazd”. Działania będą przebiegały między innymi w dniu 11 stycznia 2012 roku w godz. 6.00 - 22.00. Podczas akcji policjanci będą reagować na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych a także kierujących pojazdami w stosunku do tej grupy osób. Funkcjonariusze w szczególności będą zwracać uwagę na zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych, a także na poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group