Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Piją gdzie popadnie

Poniedziałek, 16 października 2017, 13:19
Autor: red
Świdnica: Piją gdzie popadnie
Fot. Straż Miejska Świdnica
Prawie zasadą staje się powtarzalna sytuacja, że im cieplej na dworze o tej porze roku, tym więcej Straż Miejska otrzymuje zgłoszeń dotyczących nieobyczajnego zachowania i spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.

A taki właśnie był miniony weekend – ciepły! Wprost proporcjonalnie do podnoszącego się słupka rtęci w termometrze wzrosła ilość zakłóceń porządku publicznego.

I tak w dniu 14.10.2017 r. o godz. 14.25 mieszkańcy ul. Dębowej zawiadomili dyżurnego Straży Miejskiej, że przed jedną z bram wejściowych do budynku leży nietrzeźwy mężczyzna. Interweniujący patrol zastał na miejscu osobę w stanie totalnego upojenia alkoholowego. W tym stanie mężczyzna musiał trafić do policyjnej izby zatrzymań w celu wytrzeźwienia. W dniu następnym za swój wybryk został ukarany grzywną w wysokości 100 zł.

Kolejne działanie funkcjonariusze podjęli w tym samym dniu, trzy godziny później, tym razem w Rynku. Operator monitoringu ujawnił na ławce w okolicy wejścia do muzeum trzy osoby, które nie przejmując się obecnością dorosłych i dzieci, w bezceremonialny sposób spożywały alkohol. Wszystkie te osoby za swoje zachowanie zostały ukarane grzywnami po 100 zł.

Na zakończenie weekendu w dniu 15.10.2017 r. o godz. 22.45 patrol Straży Miejskiej interweniować musiał na pl. Grunwaldzkim wobec dobrze znanego strażnikom, bezdomnego. Siedział on na chodniku w stanie upojenia alkoholowego. Nie mógł się poruszać. Po badaniu lekarskim trafił on do policyjnej izby zatrzymań w celu wytrzeźwienia ze stanu ponad 3,5 promila. Po wytrzeźwieniu Straż zdecydowała o postawieniu go przed obliczem sędziego z wnioskiem o areszt, bowiem osoba ta systematycznie upija się i nieobyczajnie zachowuje w publicznych miejscach miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group