Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Piknik Bezpieczeństwa w Strzegomiu

Piątek, 7 czerwca 2019, 13:19
Aktualizacja: 13:21
Autor: red
Strzegom: Piknik Bezpieczeństwa w Strzegomiu
Fot. KPP Świdnica
W Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu, odbył się Piknik Bezpieczeństwa w ramach Edukacyjnego Programu „Bezpieczny Dolnoślązak”. Wzięli w nim udział min funkcjonariusze Wydziałów Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu a także przedstawiciele innych służb.

Organizatorem projektu" Bezpieczny Dolnoślązak", który skierowany został do uczniów i nauczycieli szkół oraz przedszkoli jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Głównym celem prowadzonych działań było promowanie bezpiecznego wypoczynku. W ramach programu "Bezpieczny Dolnoślązak" udział wzięły 53 placówki z terenu Dolnego Śląska.

Na uczestników pikniku, który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu czekało wiele ciekawych atrakcji m. in. konkursy, zabawy, a przede wszystkim pokazy sprzętu służbowego oraz ratowniczego, a także pies służbowy. Niewątpliwa atrakcją dla uczestników festynu była też wizyta Komisarza Lwa- maskotki świdnickiej Policji.

Podczas imprezy na poszczególnych punktach profilaktyczno-informacyjnych przedstawiane zostały różne pomysły na bezpieczne spędzanie czasu wolnego. Dzieci miały możliwość zobaczenia, na czym polega min. praca policjanta, ale też ratownika wodnego oraz strażaka. Można było także wsiąść do policyjnego radiowozu oraz samodzielnie pobrać daktyloskopie. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy działających na co dzień na rzecz bezpieczeństwa udało się i w tej edycji przekazać uczniom w atrakcyjnej formie podstawowe informacje na temat najczęściej występujących zagrożeń w okresie wakacyjnym oraz sposobów ich unikania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group