Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1123
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Piknik ekologiczny

Wtorek, 2 maja 2023, 13:39
Autor: red
Świdnica: Piknik ekologiczny
Fot. organizatorzy
Dmuchane zamki, gry i zabawy dla dzieci, eko–stoiska, pokaz specjalistycznego sprzętu do zbiórki odpadów, wspólna akcja sprzątania pobliskich terenów zielonych, a przede wszystkim ponad 160 sadzonek drzew do posadzenia. To wszystko czekać będzie na uczestników miejskiego pikniku ekologicznego, który odbędzie się w piątek, 5 maja od godziny 13:00 na osiedlu Zawiszów. Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do udziału.

Miejski piknik ekologiczny „Posadź drzewo z Czystą Świdnicą” odbędzie się na terenie zielonym przy ulicy Ks. Dionizego Barana tuż przy parafii Ducha Świętego w Świdnicy. Na uczestników czekać będzie moc atrakcji, dobra zabawa oraz okazja do przysłużenia się naszej planecie. Miasto Świdnica, które jest organizatorem wydarzenia przygotowało ponad 160 sadzonek drzew do posadzenia wzdłuż ulicy, które otrzymaliśmy w ramach udziału w programie Polska Stolica Recyklingu od Fundacji Odzyskaj Środowisko i Elektryczne Śmieci. Oczywiście zapewnione zostaną rękawice oraz odpowiednie narzędzia.

- Każdy chętny będzie mógł własnoręcznie posadzić wybraną przez siebie sadzonkę. Nie zapominajmy, że drzewa w naszym mieście pochłaniają dwutlenek węgla i tym samym sprzyjają ochronie klimatu. Szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi dla których przygotowaliśmy sporo atrakcji. – mówi Krystian Werecki, zastępca prezydent Świdnicy.

Oprócz akcji sadzenia drzew zaplanowano także sprzątanie „Hycla”. Miasto zapewni worki oraz rękawice. Jedną z atrakcji będzie bezpłatna strefa zabaw dla najmłodszych, w tym dmuchańce, malowanie twarzy oraz bański mydlane. Na stoisku „Czysta Świdnica” odbędzie się quiz ekologiczny, firma Eneris Ekologiczne Centrum Utylizacji Odpadów oraz Zakład Oczyszczania Miasta Sp. z o.o. zaprezentują specjalistyczny sprzęt do zbiórki odpadów. Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji serwować będzie wodę z lokalnych źródeł oraz przeprowadzi kampanie zachęcającą do picia wody prosto z kranu. Nadleśnictwo Świdnica opowie o poprawnych metodach sadzenia drzew oraz ich pielęgnacji. Dla uczestników pikniku zaplanowano grilla z kiełbaskami oraz słodki poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group