Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Piknik ekologiczny „Czysta Świdnica” i zbiórka elektrośmieci

Środa, 19 czerwca 2013, 13:00
Aktualizacja: 13:02
Autor: red.
Świdnica: Piknik ekologiczny „Czysta Świdnica” i zbiórka elektrośmieci
Fot. użyczone
Data 1 lipca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wchodzą w życie nowe zasady gospodarowania odpadami. W związku z tym w najbliższy weekend 22 i 23 czerwca, w godzinach 12.00–17.00 na świdnickim Rynku zorganizowany zostanie piknik ekologiczny „Czysta Świdnica”, który ma pomóc mieszkańcom miasta w oswajaniu się z nowymi zasadami „rewolucji śmieciowej”.

W trakcie pikniku nastąpi prezentacja ekobohatera "Czystej Świdnicy" wraz z rozstrzygnięciem konkursu na jego imię. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji, gier i zabaw oczywiście z ciekawymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów: Farmę Miejską, firmę Remondis, Przedsiębiorstwo Utylizacji Odpadów oraz Zakład Oczyszczania Miasta.

- Podczas pikniku czynny będzie punkt informacyjny „Czysta Świdnica”, w którym pracownicy Urzędu Miejskiego oraz przedstawiciele firm, które od 1 lipca będą od świdniczan odbierać odpady, udzielą wszelkich wyjaśnień odnośnie segregacji i zbiórki odpadów po 1 lipca. – mówi Maria Kasprowicz-Gładysz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta. – Będzie to także doskonała okazja dla wszystkich spóźnialskich, którzy jeszcze nie złożyli deklaracji na odbiór śmieci, aby ją wypełnić i zostawić w punkcie informacyjnym.

Dodatkowo zaprezentowany zostanie sprzęt do odbioru odpadów komunalnych oraz będzie można nauczyć się, jak poprawnie segregować śmieci.

W tym czasie natomiast na parkingu przez Urzędem Miasta, przy ul. Armii Krajowej 49 odbywać się będzie tradycyjna już, darmowa zbiórka elektrośmieci.

Zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group