Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Piknik Historyczny

Wtorek, 17 września 2019, 17:47
Autor: red
Świebodzice: Piknik Historyczny
Fot. UM Świebodzice
15 września w ogrodzie Miejskiego Domu Kultury odbył się Piknik Historyczny upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Piknik był wyjątkowy ze względu na swój charakter, większość punktów programu nawiązywała do wydarzeń sprzed 80 lat.

W Pikniku Historycznym udział wzięła sekretarz miasta Sabina Cebula, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata Grudzińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak, a także mieszkańcy miasta Świebodzice oraz okolic.

Jednym z punktów programu, który szczególnie spodobał się uczestnikom był występ Świdnickiej Grupy Stylizacji Historycznych, która zaprezentowała się w pięknych strojach z okresu II wojny światowej.

Ponadto został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pn. „Świebodzice w Oczach Dziecka”, zwycięzcą konkursu został Kacper Kluska, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2, kl. V. W dalszej części pikniku został przeprowadzony quiz historyczny polegający na prezentacji historycznych zdjęć świebodzickich ulic, zadaniem uczestników było wskazanie prawidłowych nazw i lokalizacji.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu okazał się koncert Przemysława Majewskiego, który zaprezentował repertuar pn. „Międzywojenna Nuta”. Koncert ten był doskonałym dopełnieniem niedzielnego popołudnia. Wśród dodatkowych atrakcji odbywało się malowanie dziecięcych twarzy, artystyczne skręcanie balonów. Każdy mógł posilić się w punkcie gastronomicznym i wygodnie wypocząć w promieniach słońca na leżakach. Organizatorem wydarzenia był Miejski Dom Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group