Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piknik Historyczny w Zamku Książ

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 24 czerwca 2013, 13:34
Aktualizacja: 13:37
Autor: red.
Fot. red.
W niedzielę, 23 czerwca wałbrzyski Zamek Książ przyciągnął historycznych pasjonatów, osoby zainteresowane dziejami II Wojny Światowej i turystów, którzy poza tradycyjnym zwiedzaniem mieli okazję zobaczyć inscenizacje historyczne na Dziedzińcu Honorowym, a następnie na zamkowych tarasach. Odbył się tam Piknik Historyczny zorganizowany przez Pawła Ossowskiego we współpracy z Zamkiem Książ oraz wieloma grupami miłośników historii i militariów z całej Polski.

Punkty z pamiątkami, stoiska gastronomicze stworzyły atmosferę pikniku rodzinnego. Obejrzeć można było oryginalne wozy, osoby w mundurach, szpital polowy, pokazy straży pożarnej i wiele innych atrakcji.

Obyły się również trzy pokazy, w tym jedna główna inscenizacja. Pierwszym widowiskiem był pokaz pod tytułem „Naziści zdobywają Zamek Książ”, tuż po nim odbyła się symulacja ataku terrorystycznego z udziałem grup specjalnych wałbrzyskiej policji, a o godzinie 16 rozpoczęła się inscenizacja „Bitwy o Dolny Śląsk”, w której wzięli udział rekonstruktorzy historyczni w rzeczywistych ubiorach i z oprzyrządowaniem pochodzącym z rekonstruowanych czasów II Wojny Światowej.

W pikniku uczestniczyło kilka tysięcy widzów- podczas ostatniej inscenizacji Taras Północny był pełen. Pokazywane wydarzenia były komentowane przez reżysera i autora scenariusza Pawła Ossowskiego, a poprzedzone wstępem dotyczącym historii zamku Magdaleny Woch z Zamku Książ. Nie brakowało emocji, które wywołały liczne i głośne efekty pirotechniczne. Najważniejsze jednak jest to, jak dużym zainteresowaniem cieszyły się niedzielne widowiska historyczne.

Fotorelację z imprezy możesz zobaczyć tutaj

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group