Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 817
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Piknik kolarski

Piątek, 26 sierpnia 2022, 11:04
Autor: red
Świebodzice: Piknik kolarski
Fot. UM Świebodzice
W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia odbędzie się druga edycja Świebodzickiego Pikniku Kolarskiego organizowanego przez GVT. Warto dodać, że klub prowadzi również w Świebodzicach rowerową szkółkę dla dzieci – Pho3nix GVT Akademia. A Piknik ma zachęcić do spędzania – najlepiej wspólnie – czasu na dwóch kółkach zarówno najmłodszych, jak i dorosłych.

Pierwszy Piknik, który odbył się w czerwcu zgromadził kilkadziesiąt osób. Starsze dzieci wraz z dorosłymi udały się na rowerową wycieczkę do zamku Cisy, a młodsze, pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów GVT, pokonywały na jednośladach tor przeszkód. Nie były to jedyne sportowe atrakcje, ale i tak najważniejsze w tym wydarzeniu było wspólne i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Uczestnicy chwalili liczne atrakcje, dopytując o kolejne edycje.
Drugi Piknik ma szansę powtórzyć ten sukces, w co nie wątpi Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga. – Niedziela zapowiada się doskonale właśnie za sprawą organizowanego przez Klub Sportowy GVT Pikniku Kolarskiego. Świetna organizacja pierwszej edycji pokazała, że takie wydarzenia trzeba kontynuować – podkreśla i dodaje: – Ekipa z GVT to ludzie z wielkim zaangażowaniem, miłością do kolarstwa. Dołożyli wszelkich starań, aby mieszkańcy naszego miasta rozwijali pasję rowerową, dbali o swoje zdrowie i aktywnie spędzali czas wolny. Jestem przekonany, że i tak będzie tym razem, dlatego gorąco zachęcam do udziału w Pikniku Kolarskim.

Również Zbigniew Gucwa, założyciel GVT i trener kolarstwa oraz triathlonu nie ma wątpliwości, że to będzie miło spędzony czas. – To jest wydarzenie dla każdego, wiek czy doświadczenie w jeździe rowerem nie mają żadnego znaczenia. Jedyny warunek uczestnictwa to rower i kask. Piknik będzie okazją, by podszkolić swoje umiejętności. Do dyspozycji oddaję naszych trenerów, którzy mają świetne podejście zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Jednak przede wszystkim chodzi o aktywne i miłe spędzenie czasu na rowerach. Dlatego znów, wzorem poprzedniej edycji, zapraszamy na wycieczkę do Zamku Książ. A także na tor przeszkód i do skorzystania z szeregu innych atrakcji, które dla uczestników przygotowaliśmy.

Świebodzicki Piknik Kolarski odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia przed Pływalnią Miejską przy ulicy Mieszka Starego. Start o godz. 10.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorzy proszą, by każdy, kto chce wziąć udział w rowerowej wycieczce lub pokonać tor przeszkód używał kasku.
Wydarzenie finansowane z budżetu Gminy Świebodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group