Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Piknik lotniczy

Poniedziałek, 14 września 2020, 15:03
Aktualizacja: Wtorek, 15 września 2020, 9:04
Autor: red
Świebodzice: Piknik lotniczy
Fot. UM Świebodzice
Tegoroczny, dwudniowy Piknik Lotniczy, który odbył się w miniony weekend na Gminnym Lądowisku w Świebodzicach należy do bardzo udanych.

Podczas wydarzenia dopisały atrakcje lotnicze, frekwencja oraz pogoda. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez organizowanych w naszym mieście, która doskonale promuje Gminę Świebodzice w całym kraju, a nawet poza jego granicami. Tradycyjnie organizatorem Pikniku Lotniczego było Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach oraz Miasto Świebodzice. Dzięki zaangażowaniu TLS z obecnym prezesem Dariuszem Błaszczykiem jak również byłym prezesem Grzegorzem Glegołą, przy dużym wsparciu burmistrza miasta Świebodzice Pawła Ozgi, Sekretarz Miasta Sabiny Cebuli oraz zastępcy Burmistrza Miasta Tobiasza Wysoczańskiego udało się zapewnić wiele atrakcji.

Bez wątpienia największą z nich był dwudniowy pobyt Antka Wiedeńczyka, najstarszego antycznego samolotu, który przyleciał z Krakowa. Na płycie Lądowiska wylądowały także ultralekkie śmigłowce, samoloty. Na niebie można było podziwiać szybowce oraz zawody spadochronowe, które odbyły się pod patronatem burmistrza miasta. Członkowie TLS zaprezentowali nam swoje lotnicze umiejętności, wykonywali czynności obsługi naziemnej, w szczególności kierowali ruchem nad lotniskiem. Były to dwa dni dla nich bardzo pracowicie spędzone. Już od dzisiaj planują przyszłoroczny X Piknik Lotniczy.

W Pikniku wzięli udział zaproszeni goście w osobach: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek, doradca Piotr Bober, senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, poseł na Sejm RP Izabela-Katarzyna Mrzygłocka, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park Kamil Zieliński, radni Rady Miejskiej i Powiatu oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak.

Podczas otwarcia burmistrz miasta witając serdecznie uczestników pikniku oraz gości, skierował podziękowania do prezesów stowarzyszenia, którzy zaangażowani byli w rozwój Lądowiska oraz promocję awiacji: Grzegorza Glegoły oraz Dariusza Błaszczyka. Jednocześnie podkreślając jak wiele starań musiało poczynić TLS, aby zorganizować Piknik Lotniczy. Burmistrz Miasta zapewniał, że będzie w dalszym ciągu wspierał inicjatywy TLS oraz zabiegał o to, aby Gminne Lądowisko się rozwijało, najbliższą inwestycją, która wymienił burmistrz jest elektryfikacja.

Uczestników Pikniku równie serdecznie powitał także Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który przekazał słowa uznania organizatorom wydarzenia za przygotowanie Pikniku, a także podkreślał jak bardzo ważne jest otwarcie w Świebodzicach Filii Lingwistycznej Szkoły Wyższej, zapewniając, że będzie wspierał tą inicjatywę.

Podczas Pikniku Lotniczego odbyły się także dwa koncerty: Kasi Lipert-Zespołu Castle Dreams i u Elektrogórali. Na imprezie można była posilić się pysznym jedzeniem, a także m.in. kupić pamiątkową koszulkę z motywem lotniczym. Podobnie jak atrakcjami powietrznymi, odwiedzający zainteresowani byli ekspozycją sprzętu militarnego m.in. z Oleśnicy i Krakowa, a także tresurą psa. Kolejnym z nowych punktów programu była projekcja filmu Dywizon 303 na telebimie.

Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, które z radością skakały na olbrzymich dmuchańcach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group