Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1374
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Piknik międzypokoleniowy

Poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 11:03
Aktualizacja: 15:04
Autor: red
Świebodzice: Piknik międzypokoleniowy
Fot. UM Świebodzice
30 lipca (piątek) w ogrodzie Miejskiego Domu Kultury odbył się „Piknik Międzypokoleniowy z pomocą dla Adrianka”.

Piękna pogoda oraz moc atrakcji, które zapewnił organizator MDK spowodowały, że frekwencja na imprezie była imponująca. Otwarcia Pikniku dokonała Dyrektor Katarzyna Woźniak, serdecznie witając wszystkich, życząc wspaniałej zabawy. W Imprezie wzięła udział Sekretarz Miasta Sabina Cebula oraz rodzice i siostra Adrianka, spędzając czas z mieszkańcami, podziwiając występy oraz wspierając szczytny cel. Dochód ze sprzedaży wszystkich produktów, żywności oraz fantów wspomoże leczenie młodego Świebodziczanina chorego na białaczką limfatyczną. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dietetyczne zorganizowane przez Klub Senior + połączone z wykładem. Ciekawych rad, jak zdrowo się odżywiać i jak przygotować pysze smoothie i soki udzielała dietetyk Agnieszka Waligóra. Seniorom towarzyszył Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa oraz Agata Koperska z Klubu Senior +. Publiczność zaciekawił występ licznej grupy seniorów z Klubu Senior + którzy przedstawili kilka pięknych układów choreograficznych, wśród nich dominował taniec Jerusalema. Seniorzy zaangażowani byli także w warsztaty plastyczne, które nadzorowała świebodzicka artystka Teresa Anniuk-Gulak, malując z dziećmi kubki oraz tworząc dzieła sztuki na płótnie, kamykach.

Uczestnicy imprezy stworzyli wyjątkowy obraz na materiale z odbijanych rączek dzieci, wyrażając w ten sposób wsparcie i szacunek Adriankowi. Podczas Pikniku wystąpił także profesjonalnie Zespół Świebodziczanie, który zaprezentował umiejętności wokalne oraz taneczne. Wraz z nim śpiewał i tańczył przewodniczący Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Aleksander Jermakow, Szef PZERiI. Występy wszystkich seniorów nagrodzone były przez publiczność gromkimi brawami. Imprezę wsparła także Marta Jasińska, która przyciągnęła do tańca i zabawy szerokie grono dzieci oraz ich rodziców, opiekunów, następnie zaangażowana była w zbiórkę środków dla Adrianka. Na zaproszenie Dyrektor MDK Katarzyny Wożniak w imprezie uczestniczyła także Katarzyna Lipert Wiolin, która zagrała na skrzypach latynoski koncert, gorące, letnie rytmy przypadły do gustu publiczności. Świetny koncert dał także Zespół Ślad, który już niejednokrotnie gościł na świebodzickich scenach.

Imprezie towarzyszyło szereg różnych atrakcji, jedno ze stoisk obsługiwał Wałbrzyski radny Radny Piotr Kwiatkowski, który serwował watę cukrową oraz popcorn, udzielając wsparcia MDK oraz choremu chłopcu. W ramach akcji organizowanej przez Miasto Świebodzice pn. „Sczepimy Się” ustawiony został namiot, w którym zachęcała do szczepień dr medycyny rodzinnej Karolina Griesmann.

W imprezie uczestniczyła również kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Izabela Gaweł, która przybyła z liczną grupą podopiecznych, rozdając dzieciom kolorowe balony. Grupa wolontariuszy obsługiwała stoiska z pysznymi ciastami, kawą oraz loterią fantową. Jak na Piknik Międzypokoleniowy przystało młodzież przygotowała także atrakcyjny kiermasz książek. Po zakończeniu Pikniku pełnego radości, pozytywnych emocji o godz. 21:30 Miejski Dom Kultury wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury zorganizował Kino plenerowe Open Air, na które wstęp był bezpłatny. W ogrodzie stanął duży, pneumatyczny ekran oraz leżaki, na których zasiedli mieszkańcy Świebodzic. Projekcja filmu „Ciemno Prawie Noc” na podstawie powieści Joanny Bator miała lokalny akcent. Główne plenery były kręcone na Dolnym Śląsku, a jedną z głównych ról odgrywał dom położony w Świebodzicach na Pełcznicy. Historię tego domu tuż przed projekcją filmu w ogrodzie MDK opowiedziała miłośniczka naszego miasta Pani Róża Stolarczyk.

W imieniu Dyrektor MDK Katarzyny Wożniak serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniale spędzony czas i wsparcie jakiego Świebodziczanie udzielili Adriankowi. Trzymamy mocno kciuki za szybki powrót do zdrowia Małego Bohatera.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group