Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Piknik Rodzinny Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

Wtorek, 16 sierpnia 2016, 12:05
Aktualizacja: 17:09
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Piknik Rodzinny Solidarności w Jaworzynie Śląskiej
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W Jaworzynie Śląskiej odbył się tradycyjny Piknik Rodzinny Solidarności, zorganizowany przez członków NSZZ „Solidarność” działających w ZPS „Karolina” Sp. z o. o. i Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej.

Od godziny 10:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej trwały zmagania piłkarskie, w których sił spróbowały drużyna gospodarzy, czyli członków NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” Sp. z o. o. i kobieca, drugoligowa ekipa Darboru Bolesławice.

W towarzyskim meczu lepsze okazały się piłkarki z Bolesławic, natomiast gospodarze zwyciężyli w konkursie rzutów karnych. O godzinie 15:00 oficjalnego otwarcia dokonał Przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” Sp. z o. o. Ireneusz Besser w towarzystwie Prezesa Zarządu Spółki Józefa Dziedzica, Burmistrza Gminy Jaworzyna Śląska Grzegorza Grzegorzewicza i jego zastępcy Marka Zawiszy, a także Przewodniczącego Rady Powiatu Świdnickiego Krzysztofa Sołtysa. Część oficjalna była także okazją do podziękowań za współpracę od związkowców dla byłego Prezesa Spółki Andrzeja Miszczaka.

Następnie nadeszła pora na część rekreacyjno-rozrywkową. Wolontariusze z Klubu Młodzieżowego, działającego przy jaworzyńskim Ośrodku Kultury, przeprowadzili różnego rodzaju konkursy i zabawy dla najmłodszych uczestników pikniku. Równocześnie rozpoczęto konkurs strzelania z broni pneumatycznej, który jak co roku cieszył się ogromną popularnością. Nie zabrakło tradycyjnego wyścigu rowerowego dla dzieci i młodzieży, konkursu w wyciskaniu ciężarka, zawodów w przeciąganiu liny. Nowością, która wyzwoliła wiele emocji wśród widzów i uczestników, był konkurs w rzutach beczką po piwie. Odbyły się występy artystyczne młodych wokalistek z SOKiBP. Wszystkim atrakcjom sprzyjała doskonała pogoda, a uczestnicy imprezy bawili się w iście piknikowym nastroju. Wieczorem odbył się finał loterii fantowej, a cała impreza zakończyła się zabawą taneczną.

Impreza odbywa się co roku z okazji kolejnych rocznic powstania NSZZ „Solidarność”, a w tym roku świętowano dokładnie 36. rocznicę powstania związku. Co najważniejsze jednak, po raz kolejny okazała się doskonałą okazją do integracji różnych środowisk, nie tylko związkowych, a dla uczestników atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group