Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 760
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Krzeszów: Piknik rodzinny w Krzeszowie

Środa, 2 listopada 2011, 15:13
Aktualizacja: Czwartek, 3 listopada 2011, 8:18
Autor: red.
Region/Krzeszów: Piknik rodzinny w Krzeszowie
Fot. użyczone
Turnieje rycerskie, konkursy rodzinne, jarmark ekologiczny i średniowieczna muzyka na żywo – to tylko niektóre atrakcje pikniku rodzinnego, który w najbliższą sobotę (05.11.2011r.) odbędzie się w Krzeszowie. Impreza, na którą organizatorzy zapraszają okolicznych mieszkańców i turystów, oficjalnie otworzy „Południowo–zachodni Szlak Cysterski”.

„Południowo-Zachodni Szlak Cysterski” to efekt partnerstwa czterech województw, dwunastu gmin oraz czterech regionalnych organizacji turystycznych. Samorządy połączyły swoje siły, by spoić rozproszony dorobek „szarych mnichów” i wykorzystać go do celów turystycznych. Szlak cysterski obejmuje swoim zasięgiem obiekty cysterskie i pocysterskie m.in. w Trzebnicy, Lubiążu, Legnicy, Jeleniej Górze i Kamieńcu Ząbkowickim. Realizacja projektu kosztowała ponad 35 mln zł, z czego 85 proc. pokryły fundusze unijne.

W najbliższą sobotę, 5 listopada, władze województwa dolnośląskiego organizują w Krzeszowie piknik inauguracyjny. Turyści oraz okoliczni mieszkańcy, którzy tego dnia pojawią się terenie historycznego opactwa, przeniosą się do średniowiecznej wioski, w której będzie można postrzelać z łuku, zobaczyć walki rycerzy, wziąć udział w turnieju, czy też skosztować ciepłej, rycerskiej strawy. Podczas imprezy będzie można także posłuchać na żywo dźwięków średniowiecznej muzyki oraz odwiedzić warsztat płatnerza – średniowiecznego rzemieślnika, który na oczach widzów pokaże sztukę wykonywania rycerskiego uzbrojenia.

Wyścigi w workach, sztafeta rodzinna, rzut ringiem czy wyścig malucha to z kolei propozycje zabaw w strefie dziecięcej, których uczestnicy będą nagradzani medalami i nagrodami rzeczowymi. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i zabawach indywidualnych. Poza strefami rozrywek na terenie pikniku pojawią się m.in. stoiska jarmarczne z ekologicznymi, regionalnymi produktami, oraz wystawa fotografii, prezentująca cysterskie i pocysterskie obiekty. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 17.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group