Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Piłkarska rywalizacja, atrakcje i zabawy dla najmłodszych

Niedziela, 26 maja 2019, 13:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 maja 2019, 11:54
Autor: red
Strzegom: Piłkarska rywalizacja, atrakcje i zabawy dla najmłodszych
Fot. KPP Świdnica
W sobotę 25 maja br. na terenie OSiR–u w Strzegomiu odbył się IX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy. W rozgrywkach piłki nożnej udział wzięło łącznie 5 drużyn reprezentujących władze samorządowe oraz służby mundurowe. A dla najmłodszych zorganizowano festyn z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Impreza odbyła się 25 maja br., na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Świdnicy. Wsparcia w organizacji udzieliły również władze Strzegomia udostępniając obiekty sportowe.

To już IX edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy w tym roku połączona została z festynem zorganizowanym z okazji Dni Dziecka
Turniej oficjalnie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy – podinsp. Andrzej Dobies, witając wszystkich zawodników i życząc im sportowej rywalizacji w duchu fair play. Podczas ceremonii otwarcia głos zabrali także Przewodniczący ZT NSZZP - Dariusz Misiura oraz z-ca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski.

Następnie rozpoczęła się rywalizacja sportowa, w której uczestniczyło 5 drużyn, reprezentujących władze samorządowe oraz służby mundurowe z terenu woj. dolnośląskiego.
Przed meczem, jak i w trakcie dało się odczuć duże napięcie wśród uczestników turnieju. Na boisku natomiast gościły „pot i łzy”, wynikające z ogromnego zaangażowania i chęci zwycięstwa. Poziom reprezentowany przez uczestników turnieju wzbudził ogromny zachwyt wśród obserwatorów poszczególnych meczów.

Zwycięską drużyną IX edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy okazała się ekipa reprezentująca Starostwo Powiatowe w Świdnicy.
Drugie miejsce zdobyła drużyna Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
Trzecie - funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu.
Czwarte funkcjonariusze Wydziału Konwojowego z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.
Piąte drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Na dzieci, które tego dnia przyszły z rodzicami świętować swój dzień, czekała moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Z bliska można było zobaczyć sprzęt i pojazdy, które na co dzień są wykorzystywane w pracy policjantów, każdy mógł zasiąść w policyjnym radiowozie czy motocyklu.

Swoje wyposażenie zaprezentowali także druhowie z OSP Strzegom oraz członkowie Stowarzyszenia GRH Pancerni Strzegom i Muzeum Sprzętu Militarnego Strzegom.

Na festynie podziwiano ponadto policyjnego psa, który zaprezentował swoje umiejętności.

Wśród atrakcji dla najmłodszych znalazły się również dmuchane zamki oraz malowanie twarzy, a także mnóstwo zabaw i konkursów min. biegi dziecięce na strzegomskiej bieżni lekkoatletycznej, których organizatorem była społeczność biegowa - Strzegomska Dwunastka.

Po zakończeniu zmagań piłkarskich nagrody dla sportowców wręczali Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp. Andrzej Dobies, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Świdnicy Dariusz Misiura oraz z-ca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group