Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Piłkarze Polonii–Stali przeszkoleni z pierwszej pomocy

Wtorek, 22 kwietnia 2014, 12:02
Aktualizacja: 12:59
Autor: MDvR
Świdnica: Piłkarze Polonii–Stali przeszkoleni z pierwszej pomocy
Fot. MDvR
Pierwsza grupa piłkarzy Polonii–Stali Świdnica przeszła kurs pierwszej pomocy. Zajęcia z grupą seniorów i juniorów poprowadził ratownik medyczny Rafał Iwański, który przygotował naszych zawodników na różnego rodzaju boiskowe zdarzenia wymagające błyskawicznej reakcji.

W nawiązaniu do ostatniego tragicznego zdarzenia, jakie miało miejsce na Ukrainie, nasi piłkarze postanowili pokazać, że oprócz grania w piłkę, pragną się także edukować i dbać zarówno o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, jak i pozostałych zawodników znajdujących się na boisku. Ich szybka reakcja i pomoc może naprawdę uratować komuś życie. Przypomnijmy, że 31 marca doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia w meczu ligi ukraińskiej pomiędzy Dniepro Dnipropietrowsk a Dynamem Kijów. W 22. minucie Oleg Gusiew padł na murawę po zderzeniu z bramkarzem Dnipro. Życie uratował mu zapewne zawodnik drużyny przeciwnej Jaba Kankana, który błyskawicznie podbiegł do leżącego na boisku Olega i wyciągnął mu język z gardła tamujący przepływ powietrza.

Szkolenie dla piłkarzy Polonii-Stali Świdnica przeprowadził ratownik medyczny Rafał Iwański, wszystkie osoby, czy też kluby sportowe chętne do zorganizowania podobnego szkolenia mogą dzwonić na jego numer kontaktowy - 697-818-876.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group