Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Piłkarze Śląska Wrocław w Zespole Szkół w Goczałkowie

Sobota, 17 grudnia 2016, 19:17
Aktualizacja: 19:19
Autor: red
Goczałków: Piłkarze Śląska Wrocław w Zespole Szkół w Goczałkowie
Fot. UM Strzegom
W sali sportowej w Goczałkowie odbyło się spotkanie uczniów z piłkarzami WKS Śląsk Wrocław.

W Zespole Szkół w Goczałkowie od kilku lat istnieje Szkolny Klub Kibica, którego opiekunem jest Adam Kuźma – nauczyciel wychowania fizycznego. Młodzi kibice wielokrotnie wyjeżdżali na mecze piłkarskie do Wrocławia, aby dopingować swoją drużynę, swój klub. Dziś mogli spotkać się ze swoimi idolami w swojej szkole, ponieważ przedstawiciele klubu WKS-u Śląska Wrocław przyjechali do nich na zaproszenie dyrektor Barbary Asynger, Adama Kuźmy oraz członków Szkolnego Klubu Kibica.

Spotkanie odbyło się w sali sportowej w Goczałkowie i zgromadziło ok. 100 fanów drużyny Śląska, którzy powitali gości oklaskami, okrzykami „Hej Śląsk” oraz śpiewem znanych z trybun. Do przyjęcia gości uczniowie przygotowali się doskonale. Wykonali wspaniałe plakaty tematyczne, założyli koszulki w barwach ulubionej drużyny. Wielu miało szaliki klubowe oraz odpowiednio pomalowane twarze. W spotkaniu uczestniczyli piłkarze Paweł Zieliński - obrońca i Maciej Pałaszewski – pomocnik, a także Przemysław Piwowarski – prezes Stowarzyszenia Wielki Śląsk oraz prowadzący spotkanie Andrzej Gliniak – spiker na meczach WKS-u.

Podczas spotkania z uczniami zawodnicy wrocławskiego klubu opowiadali o zawodzie sportowca, o początkach swoich karier oraz odpowiadali na dociekliwe pytania młodych fanów. Wiele z nich dotyczyło życia piłkarskiego. Młodzi kibice chcieli wiedzieć jak wygląda trening Śląska i jak zawodnicy motywują się do meczów, co należy zrobić, aby zostać zawodowym piłkarzem i osiągać sukcesy.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali autografy na kartach zawodników, plakatach, piłkach i szalikach oraz wykonywali indywidualne zdjęcia pamiątkowe z zawodnikami. Uczniowie podziękowali gościom za przyjęcie zaproszenia i przybycie do naszej szkoły, za spotkanie i wspólnie spędzony czas, który przyniósł im wiele wrażeń. Złożyli życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, wręczając pamiątkę wykonaną przez siebie - choinkę z szyszek udekorowaną barwami klubowymi WKS-u.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group