Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1071
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pisali ukraińskie dyktando

Środa, 16 listopada 2022, 9:13
Aktualizacja: 10:13
Autor: red
Świdnica: Pisali ukraińskie dyktando
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
9 listopada to coroczne święto zwane Dniem Piśmiennictwa Ukraińskiego i Języka, obchodzone od 1997 roku przez obywateli Ukrainy na całym świecie. W tym dniu Radio Ukraińskie organizuje Ukraińskie Radiowe Dyktando Jedności Narodowej.

Piszą go wszyscy bez względu na wiek, zawód, płeć czy miejsce, w którym aktualnie przebywają, korzystając z transmisji radiowej i internetowej prowadzonej „na żywo”. Uczestniczą w nim uczniowie i nauczyciele, całe rodziny i grupy przyjaciół, bowiem udział w pisaniu Dyktanda to nie tylko sprawdzenie swojego poziomu znajomości języka ukraińskiego. To także spontaniczny wyraz solidarności ze wszystkimi, którzy kochają i szanują ten język oraz pragną, żeby Ukraińcy posługiwali się nim i pielęgnowali dla przyszłych pokoleń. W tym roku tekst Dyktanda czyta znana ukraińska aktorka – Ada Rogowcewa.

Do akcji pisania Dyktanda włączyli się w tym roku również ukraińscy uczniowie naszej Szkoły. Inicjatorami wydarzenia byli dyrektor II LO pan Jacek Iwancz oraz asystentka międzykulturowa Fundacji „Ukraina” pani Ludmiła Tkachenko (która również brała udział w Dyktandzie). Podziękowania za pomoc należą się także nauczycielowi informatyki panu Pawłowi Polczykowi.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group