Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Pismo za pismo, korespondencyjna wojna trwa

Piątek, 16 lipca 2010, 15:16
Aktualizacja: 15:19
Autor: MDvR
Jaworzyna Śląska: Pismo za pismo, korespondencyjna wojna trwa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Sytuacja pomiędzy Waldemarem Cichockim, prezesem MKS–u Karolina Jaworzyna Śląska, a burmistrzem miasta Grzegorzem Grzegorzewiczem wciąż jest napięta. Oświadczenie za oświadczenie, walka na papierze trwa nadal. Miejmy nadzieję, że na spotkaniu, do którego dojdzie we wtorek 20 lipca zwycięży jednak sport.

Konflikt trwa już od 15 czerwca. Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego władze klubu oraz burmistrz Grzegorzewicz mieli wysłuchać sprawozdania finansowego i merytorycznego za 2009 r. i głosować nad odwołaniem komisji rewizyjnej. Komisja rewizyjna została odwołana, a burmistrz opuścił zebranie. Później były jeszcze zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa, tłumaczenia, a w efekcie zespół Karoliny Jaworzyny Śląskiej dwa ostatnie mecze oddał walkowerem.

Początek konfliktu przedstawiamy tutaj.

Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz wyszedł z propozycją mediacji w klubie. Pełne oświadczenie z 2 lipca przedstawiamy poniżej:

Szanowny Panie Prezesie,

W związku z trwającym konfliktem w klubie MKS Karolina w Jaworzynie Śląskiej pomiędzy Zarządem a piłkarzami oraz kibicami, jako władze Gminy, którym los sportu leży głęboko na sercu zwracamy się do Pana Prezesa z propozycją mediacji w tym sporze.
Uważamy, że rozwiązanie powyższego konfliktu możliwe będzie jedynie dzięki podjętym wspólnym działaniom. Dobro klubu sportowego powinno być najważniejsze i bez wątpienia każda ze stron winna nim się kierować. Realizowane inwestycje na obiekcie sportowym z którego korzysta MKS Karolina dzięki wspólnym działaniom Burmistrza i Rady Miejskiej znacznie poprawiły stan obiektu sportowego. W przeciągu tych trzech lat wykonano prace za kwotę kilkuset tysięcy złotych. Kompleksowo wyremontowano wszystkie szatnie oraz pomieszczenia gospodarcze. Wymieniono stare ławki na nowoczesne bezpieczne siedziska (około 600 sztuk). W ubiegłym roku dokonano kompleksowej renowacji murawy. W roku bieżącym trwają prace nad wymianą oświetlenia oraz systemem nawadniającym murawę. Wszystkie te działania bez wątpienia wpłynęły na poprawę bazy sportowej zawodników wszystkich sekcji.
Dlatego z niebywałym smutkiem obserwowaliśmy ostatnie wydarzenia do jakich doszło zarówno w Klubie, jak i na linii Klub-zawodnicy i kibice.
Mamy nadzieję, że wzajemne spotkanie Władz Klubu, zawodników i kibiców oraz władz Gminy pozwoli zażegnać istniejący konflikt i przygotować się do nowego sezonu rozgrywek.
O terminie spotkania poinformujemy Pana telefonicznie.

Doczekaliśmy się również odpowiedzi prezesa Waldemara Cichockiego:

Szanowy Panie Burmistrzu

W odpowiedzi na pismo Pana Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta w Jaworzynie Śląskiej z dnia 02.07.2010 informujemy, że z radością przyjmiemy fakt, że władze miasta widzą chęć współpracy z MKS „Karoliną”. Nadmieniamy, iż zarząd MKS nie widzi konfliktu pomiędzy kibicami i piłkarzami a zarząde. Jedyny konflikt, który został zapoczątkowany na walnym zebraniu w dniu 15.06.2010r. to konflikt z Panem Panie Burmistrzu. To Pan na zebraniu wyraził niechęć i powiedział, iż to koniec współpracy władz miasta z klubem sportowym.
Z przyjemnością spotkamy się z Panem mając nadzieję, że los sportu leży głęboko Panu na sercu, aby omówić bieżące sprawy klubu i wyjaśnić wszystkie nieporozumienia.
Również uważamy, że porozumienie powyższego konfliktu będzie jedynie możliwe wspólnymi podjętymi działaniami, które doprowadzą do wypracowania wzoru współpracy pomiędzy Miejskim Klubem Sportowym, a władzami miasta i zażegnają wszystkie niedomówienia i doprowadzą do przygotowania się do nowego sezonu rozgrywek.
Zgodnie z telefonicznymi uzgodnieniami proponujemy spotkanie Pana Burmistrza i wszystkich piłkarzy i Prezesa MKS we wtorek 20.07.2010r. – stadion MKS-u godz. 18.00.

Miejmy nadzieję, że we wtorek cała wojna się zakończy i obaj Panowie przestaną „bombardować” się nawzajem oświadczeniami. Niech zwycięży sport i dobro klubu z Jaworzyny Śląskiej

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group