Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 793
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Plac budowy basenu w rękach nowej firmy

Sobota, 21 lutego 2015, 15:17
Aktualizacja: 22:20
Autor: red.
Żarów: Plac budowy basenu w rękach nowej firmy
Fot. archiwum
Z początkiem marca ruszy drugi etap budowy basenu w Żarowie. Inwestycję dokończy wrocławska firma Saltex Europa. Została już podpisana umowa z nowym wykonawcą, a wczoraj przedstawiciele firmy podpisali i odebrali protokół przekazania terenu i placu budowy.

Szczegóły dokończenia drugiego etapu budowy basenu zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki dogadywał z przedstawicielami wrocławskiego przedsiębiorstwa.- Zaplanowaliśmy rozpoczęcie prac początkiem marca. W tej chwili kompletujemy jeszcze całą dokumentację, a od przyszłego tygodnia nasi pracownicy powinni pojawić się już na terenie budowy. Poprzednia firma zobowiązała się jeszcze do oczyszczenia placu z pozostałości budowlanych - mówi Arkadiusz Szul z firmy Saltex Europa.

Nowy wykonawca, zgodnie z zapisami umowy będzie musiał zakończyć wszystkie prace do października 2016 roku. Ale możliwe, że obiekt zostanie oddany do użytku mieszkańców nieco wcześniej.

Przypomnijmy, że kryta pływalnia ma być obiektem sportowo-rekreacyjnym. Według projektu basen będzie miał 25 metrów długości, a obok głównej niecki brodzik, jacuzzi i inne atrakcje dla najmłodszych. Zaprojektowany zostanie również hol wejściowy z punktem informacji i elektronicznej rejestracji wejścia oraz poczekalnia dla widowni na ponad sto miejsc. Blok szatniowy będzie podzielony również na miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i dostosowany do ich potrzeb. W budynku powstaną także pokoje dla trenera i ratowników oraz zaplecze administracyjne i socjalne. Sama niecka wyposażona zostanie w drabinki zejściowe, system mocowań lin torowych, falstartowych i nawrotowych oraz podnośnik dla niepełnosprawnych.

Budowa kompleksu basenowego będzie kosztować 9 milionów złotych. Część środków finansowych, dokładnie 2,5 miliona złotych gmina Żarów pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Było to największe dofinansowanie, jakie przyznano dolnośląskim gminom ubiegającym się o przyznanie wsparcia finansowego na inwestycje sportowe.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group