Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1255
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Plac budowy przekazany

Czwartek, 25 maja 2023, 17:35
Autor: red
Imbramowice: Plac budowy przekazany
Fot. UM Żarów
Wraz z rozpoczęciem tegorocznych wakacji ruszą prace przy termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Niebawem szkoła zyska nową instalację grzewczą, okna, drzwi, a jej wizerunek zmieni się nie do poznania. Wszystko w ramach termomodernizacji, na którą gmina Żarów pozyskała dofinansowanie w wysokości 4,9 mln złotych z Funduszu Rządowego Polski Ład.
Plac budowy został oficjalnie przekazany firmie wykonawczej, w obecności zastępcy burmistrza Przemysława Sikory, inspektora Andrzeja Nowaka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach Marioli Czarneckiej oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie.

- To będzie piękna, nowoczesna i ekologiczna szkoła. Dzisiaj odbyło się przekazanie placu budowy i dograliśmy bardzo wiele ważnych dla nas spraw. Prace rozpoczną się wraz z zakończeniem roku szkolnego, a od września tak zorganizujemy zajęcia, aby roboty nie kolidowały z prowadzoną inwestycją - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach Mariola Czarnecka.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 4.858.840,27 złotych. Termomodernizacja budynku szkoły finansowana będzie ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania w wysokości 4,9 mln zł z Funduszu Rządowego Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR.

- Prace rozpoczynają się 26 czerwca, zaraz po zakończeniu roku szkolnego. W pierwszym etapie mamy do wymiany źródło ogrzewania, pompę ciepła oraz instalację CO, źródło oświetlenia wraz z wymianą instalacji, wymianę okien, remont sanitariatów oraz remont posadzek w całej szkole. Budynek zmieni się nie do poznania, będzie wyglądał jak nowy - mówi Michał Zimnicki wykonawca inwestycji Zakład Ogólnobudowlany „OLMAX".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group