Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Plac zabaw oficjalnie otwarty

Piątek, 29 września 2017, 11:12
Autor: red
Roztoka: Plac zabaw oficjalnie otwarty
Fot. UG Dobromierz
W Punkcie Przedszkolnym w Roztoce miało miejsce oficjalne otwarcie placu zabaw, który został doposażony w nowy zestaw zabawowy Emilka WMS oraz sprężynowiec podwójny samochodzik.

Zakup nowego sprzętu możliwy był dzięki otrzymaniu przez Fundację Dobrego Startu darowizny w kwocie 11 000 zł z Fundacji KGHM Polska Miedź oraz wkładowi własnemu fundacji w kwocie ponad 4 615,90 zł.

W uroczystości wzięli udział sekretarz Monika Borysewicz, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Dobromierz Agata Ślęzak, pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. młodzieży Krystian Ulbin.

Przecięcia wstęgi dokonali: najmłodszy przedszkolak Franiu Blatkowski oraz najstarszy przedszkolak Maciuś Matkowski.

Plac zabaw uczy odpowiednich zachowań, kontaktów z innymi, a także rozwiązywania drobnych konfliktów, zapewnia też każdemu maluchowi odpowiednią dawkę wysiłku fizycznego i ruchu, który jest niezbędny do odpowiedniego rozwoju dzieci. Wysiłek fizyczny przekłada się na rozwój motoryczny, doskonalenie zręczności oraz sprawności. Plac zabaw to też miejsce wesołej, pełnej wrażeń zabawy w gronie rówieśników.

Usytuowanie punktu przedszkolnego na parterze świetlicy wiejskiej w Roztoce było celną decyzją, ponieważ zarówno pomieszczenia, jak i duży, ogrodzony i w pełni wyposażony plac zabaw, spełniają oczekiwania nie tylko dzieci, ale również rodziców, którzy wielokrotnie podkreślali, że nie wyobrażają sobie innej lokalizacji dla tej placówki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group