Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1044
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Place zabaw pod choinkę

Wtorek, 17 grudnia 2013, 11:27
Aktualizacja: 11:28
Autor: red.
Gmina Strzegom: Place zabaw pod choinkę
Fot. użyczone
Dolnośląski kurator oświaty – Beata Pawłowicz odwiedziła 10 grudnia gminę Strzegom. Celem jej wizyty było m. in. obejrzenie czterech nowych placów zabaw, które powstały w ostatnim okresie w pobliżu szkół w Jaroszowie, Kostrzy, Stanowicach i przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu.

- Wszystkie obiekty bardzo mi się podobają, są takie nowoczesne i kolorowe, i co najważniejsze – bezpieczne. Jestem niezmiernie zadowolona, że w Państwa gminie powstały aż cztery takie place zabaw. Życzę wszystkim dzieciom radosnej i spontanicznej zabawy, a także wspaniałych spotkań w gronie rodzinnym - mówiła w trakcie wizyty Beata Pawłowicz.

Spore wrażenie na kurator oświaty wywarły również same szkoły, a zwłaszcza ich wygląd i funkcjonalność. Podkreślała, że cały czas zmieniają się one na lepsze, co będzie miało z kolei przełożenie na wysoki poziom nauki. – W Państwa gminie widać, że dba się o szkoły i że dyrektorzy bardzo dobrze współpracują z samorządem gminnym – stwierdziła Beata Pawłowicz, która miała okazję oglądać klasowe pomieszczenia, biblioteki, czy tak jak w przypadku Kostrzy – miejscowy ośrodek zdrowia.

Najbardziej zadowoleni – czemu nie można się dziwić - są oczywiście uczniowie, dla których wybudowano te piękne place zabaw. Zarówno w Jaroszowie, Kostrzy, Stanowicach, jak i w PSP nr 4 w Strzegomiu podziękowali oni serdecznie Beacie Pawłowicz za przekazanie środków finansowych na ten cel.

Na budowę szkolnych placów zabaw w powyższych miejscowościach gmina Strzegom pozyskała 303 150 zł z Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła”. Drugie tyle, czyli 50% całości zadania gmina Strzegom dołożyła z własnych środków budżetowych.

Beacie Pawłowicz w ubiegły wtorek towarzyszyli burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Wasyliszyn, przewodniczący Komisji Oświaty Tomasz Marczak oraz zastępca naczelnika Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu Anna Góralska.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group